Ne ide Ajntrahtu bez Filipa Kostića: Srbin dobio koronu, a "orlovima" samo bod u Augzburgu

Podjela plijena u oba nedjeljna meča 22. kola Bundeslige.

Augzburg - Ajntraht, Bundesliga, 19. kolo Izvor: CHRISTIAN BRUNA/EPA

Nije išlo Ajntrahtu u nedjeljnom 19. kolu Bundeslige bez reprezentativca Srbije Filipa Kostića, pa je tim iz Frankfurta osvojio "samo" bod na gostovanju u Augzburgu.

AUGZBURG - AJNTRAHT 1:1 (1:1)

"Orlovi" su na "VVK Arenu" stigli bez reprezentativca Srbije Filipa Kostića i golmana Kevina Trapa, koji su imali "granično pozitivni" PCR test na korona virus.

Ajntraht je ranije saopštio da su obojica igrača dobrog zdravlja, ali da imaju "granično pozitivan rezultat s blagim simptomima", pa su bila neophodna dalja testiranja.

Njihov izostanak je poprilično omeo izabranike Olivera Glasnera, koji su ipak prvi stigli do prednosti u 22. minutu kada je Japanac Daiči Kamada pogodio domaću mrežu - 0:1.

Ipak, do odlaska na odmor Augzburg je uspio da izjednači pogotkom Mihaela Gregoriča, koji je savladao Dijanta Ramaja, mladog čuvara mreže na njegovom debiju u Bundesligi - 1:1.

Mnogo više je gostima nedostajao Kostić nego Trap, s obzirom da je više "škripalo" u sredini terena i napadu Ajntrahta, za koji je srpski fudbaler ove sezone zabilježio tri gola i čak 10 asistencija na 22 utakmice.

Zbog odličnih partija ove sezone, za Kostića su "zagrizli" klubovi u Italiji (Inter, Lacio i Fiorentina) i Španiji (Sevilja i Atletiko Madrid), a odnedavno i Arsenal i Vest Hem iz engleske Premijer lige. Sa Ajntrahtom ima važeći ugovor do jula 2023. godine i vidjećemo hoće li napustiti "Komercbank Arenu".

U nastavku nije bilo mnogo prilika niti pogodaka, pa su oba tima uknjižila po sedmi remi u sezoni, ali je Augzburg uspio da pobjegne iz zone ispadanja. S druge strane, Ajntraht je propustio šansu da se eventualnim trijumfom vrati na šestu poziciju koja vodi u evropska takmičenja naredne sezone.