Haos u Engleskoj! Navijač šutnuo penal u 90. minutu: Upao u teren, napucao loptu i nervirao - za pobjedu! (VIDEO)

Autor Haris Krhalić

Majstorija jednog navijača niželigaša Roterama, ali i ne baš prijatna scena za gostujuće fudbalere.

Navijač uletio na teren pa izveo penal Izvor: Twitter/San_Pers/printscreen

E, ovako nešto još nismo vidjeli... U samom finišu meča dosuđen je penal za gostujuću ekipu, a jedan navijač domaćeg tima odlučio je da izvede najstrožu kaznu.

Riječ je o engleskom fudbalu, odnosno tamošnjoj Ligi 1 - trećem rangu takmičenja. Igrali su Roteram i Akrington, a domaći tim je na spektakularan način stigao do sva tri boda (1:0).

Lider prvenstva imao je prednost još od 57. minuta susreta, ali je u finišu strepio da li će osvojtii cijeli plijen. U 88. minutu isključen je štoper Ričard Vud, a glavni arbitar meča dosudio je penal za Akrington. Loptu je uzeo Hari Pel, ali je on ometan na nevjerovatan način prije nego što je stigao da uputi udarac.

Ovako je to izgledalo:

Jedan od navijača Roterama koji je sjedio iza gola preskočio je zaštitnu ogradu i utrčao u teren, a dok je Pel hvatao zalet za udarac - iskoristio je priliku. Snažno je šutnuo loptu koja je već namještena na bijelu tačku, što je izazvalo revolt gostujućih fudbalera.

Dok je protrčavao pored izvođača malo ga je i zakačio, pa je na terenu nastao opšti haos. Huligana koji je upao u teren zaustavili su tek na centru, ali on nema za čim da žali ovom prilikom. Uspio je u svojoj namjeri, poremetio je koncentraciju gostima.

Akrington je promašio penal u 90. minutu, a Roteram nastavio da mašta o povratku u Čempionšip. Trenutno imaju šest bodova više od Vigana, ali i tri utakmice više. Na njihovu sreću, i drugo mjesto vodi direktno u viši rang, a trećeplasirani Milton Kejs već dobrano kasni za njima.