Katastrofa Simeonove vojske! Srušio ih posljednji tim na tabeli, a jedan podatak je sramotan!

Autor Haris Krhalić

Atletiko Madrid je u velikim problemima, nastavljaju da tonu sve dublje...

Atletiko Madrid poražen od Levantea Izvor: Profimedia

Atletiko Madrid neće ove sezone odbraniti titulu u Španiji. Poslije 24 meča imaju 15 bodova zaostatka u odnosu na Real i potrebno im je pravo čudo da se uključe u trku.

Uz to ekipa Dijega Simeonea ima ogromne probleme u igri što se vidi i po rezultatima, doživeli su dva poraza u prethodna tri meča. Barselona je pobijedila početkom mjeseca, a sada je to učinio posljednji tim na tabeli!

Levante je na gostovanju u Madridu pobijedio Atletiko - 0:1 (0:0). Jedini gol na utakmici postigao je Gonzalo Melero u 54. minutu. Jan Oblak, jedan od najboljih golmana na svijetu, ponovo je vadio loptu iz mreže što je još jedan dokaz Oblakove užasne sezone.

Jedan podatak posebno brine Čola i navijače "jorgandžija". Za više od 90 minuta igre u španskoj prestonici je domaći tim imao samo jedan šut u okvir gola. Njihov rival, koji je "zacementiran" za dno tabele, je imao pet pokušaja.

Ateltiko u subotu gostuje Osasuni, pa ih 23. februara čeka meč sa Mančester junajtedom na svom terenu.