PSŽ je neozbiljan! Izveli zvijezde na teren, a tri meča nisu dali gol: Mesi i Nejmar ne mogu ništa bez Mbapea!

Mbape je odmarao, a PSŽ se mučio i izgubio.

psž izgubio od nice Izvor: Profimedia/Jean Catuffe/DPPI/LM

Pari Sen Žermen će sigurno osvojiti šampionsku titulu u Francuskoj, ali često im se dešavaju "žute minute". tokom kojih ne liče sami na sebe.

Tako su između dvije utakmice sa Real Madridom doživjeli dva neprijatna poraza. Prvo ih je Nant šokirao 3:1, da bi u subotu uveče od njih bolja bila i Nica. Uspjeli su i drugi put ove sezone da ih savladaju, a ovoga puta na "Alijanc rivijeri" bilo je 1:0 za domaćina.

Trenutak odluke dogodio se u 88. minutu kada je Delor iskoristio neopreznost Parižana u odbrani, odnosno možda pretjerano "zalijetanje" na drugoj strani terena.

PSŽ nije blistao bez Mbapea, "tihe" partije prikazali su Mesi i Nejmar, a na kraju ni ulazak Ikardija ništa nije promijenio. Nica je djelovala stabilnije, izbalansiranije, a kao posljedica toga stigao je gol koji trenutak prije nego što će četvrti arbitar podići tablu i pokazati da se igra još četiri, odnosno sedam minuta nadoknade.

Ni to nije bilo dovoljno "svecima" da slome otpor ekipe Kristofa Galtijea koji u tri meča protiv Pari Sen Žermena ove sezone nije ni primio gol, dok im je prošle sezone "oteo" titulu kao trener Lila.

Očigledno da ima recept, za razliku od Poketina koji još nije uspio da poveže Mbapea, Mesija i Nejmara.

Vidjećemo da li je ovo signal Real Madridu, koji je istog dana savladao Real Sosijedad 4:1, da ipak imaju čemu da se nadaju u revanš utakmici na "Santijago Bernabeu". Na kraju krajeva, Parižani imaju samo 1:0 iz prvog meča iako su bili neuporedivo bolji, pa nas rasplet čeka u srijedu.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!