Nastavljen crni niz Širokog Brijega: Komšije iz Posušja stigle do boda na "Pecari" (VIDEO)

Ni u četvrtoj utakmici Širokobriježani nisu uspjeli da stignu do pobjede i prekinu negativnu seriju u m:tel Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Široki Brijeg - Posušje, PL BiH, 22. kolo Izvor: Facebook/HŠK Posušje

Komšijski derbi Hercegovine u okviru 22. kola m:tel Premijer lige BiH okončan je remijem na "Pecari", kojim su mnogo zadovoljniji gosti iz Posušja.

Tim Stipe Balajića se osmim "egalom" u sezoni malo odmakao od opasne zone i ovaj bod će im sigurno dobro doći u daljoj borbi za opstanak. S druge strane, domaćin polako posustaje u trci za plasmanom u evropska takmičenja i sada za trećom pozicijom, na kojoj je banjalučki Borac, zaostaje punih osam bodova.

ŠIROKI BRIJEG - POSUŠJE 1:1 (1:0)

Domaći tim je do prednosti stigao u 15. minutu pogotkom Tonćija Mujana, koji je zabilježio šestu "recku" u aktuelnoj sezoni. Kapiten tima sa "Pecare" Božo Musa je dugom loptom pronašao Mujana, a ovaj se oslobodio Darija Krište i lob udarcem savladao golmana Dinka Horkaša - 1:0.

Gosti su se poslije primljenog gola konsolidovali i nekoliko puta zaprijetili Dariju Miškiću, ali su do izjednačenja stigli tek u 44. minutu iz jedanaesterca.

Musa je oborio u kaznenog prostoru Nikolu Leku, a siguran sa "bijele tačke" bio je Josip Barišić - 1:1.

U nastavku su oba tima imala svoje prilike da dođu do sva tri boda, ali se rezultat do kraja nije promijenio.

ŠIROKI BRIJEG: Miškić, Musa, Bosančić, Jurić, Brekalo, Begić, Ćavar, Vukoja, Mujan, Ikić, Lukić. Trener: Jure Ivanković

POSUŠJE: Horkaš, Horić, Barišić, Lauš, Krišto, Ilinković, Maglica, Landeka, Leko, Milanović, Vukoja. Trener: Stipe Balajić