Krupa kaznila promašaje Rudar Prijedora! Prvi pehar Kupa Srpske u petom finalu i "dupla kruna" za tim iz kanjona Vrbasa

Pobjednik Kupa Republike Srpske "dr Milan Jelić" za 2022. godinu su fudbaleri Krupe.

Kup RS finale Krupa - Rudar Prijedor 2022 Izvor: FSRS/Nikola Kulaga

Aktuelni šampion Srpske je u finalu najmasovnijeg takmičenja RS savladao premijerligaša Rudar Prijedor na dobojskom stadionu "Luke" i prvi put u klupskoj istoriji podigao ovaj pehar, kompletiravši "duplu krunu".

KRUPA - RUDAR PRIJEDOR 2:0 (1:0)

Pred oko 1.000 gledalaca u Doboju, ekipe iz kanjona Vrbasa je bila dosta inferiornija, štaviše Prijedorčani su se propisno ispromašivali u prvom poluvremenu, ali su svoje šanse iskoristili fudbaleri Krupe Emanulah Blažević i Kristijan Benić u sudijskoj nadoknadi prvog, odnosnog drugog dijela.

Najmanje četiri-pet stopostotnih šansi propustili su izabranici Srđana Marjanovića, a najbliži golovima bili su Brazilac Santos i Aleksandar Radulović, koji su pogađali prečku i stativu.

U sudijskoj nadoknadi prvog dijela uslijedila je kazna - poigravao se na 16 metara Jovan Vladimir Pavlović, loptu je oduzeo Emanulah Blažević i plasirao je u prijedorsku mrežu - 1:0.

Izvor: FSRS/Nikola Kulaga

U nastavku su Prijedorčani pokušavali da stignu do izjednačenja, ali nisu uspjeli da probiju čvrstu odbranu ekipe Vladimira Ilića, pa je trofej otišao u kanjon Vrbasa.

Najbliži pogotku u nastavku, "rudari" su bili u 71. minutu kada je Tomislav Knežević iz slobodnog udarca pogodio prečku. A kad je Ognjen Davidović osam minuta kasnije dobio drugi žuti, odnosno crveni karton, bilo je jasno da od preokreta neće biti ništa.

Pobjedu je u 92. minutu potvrdio Kristijan Benić, koji je sa 25 metara odapeo projektil koji je završio u mreži prijedorske ekipe - 2:0.

Podsjetimo, Prijedorčani su u finale stigli pobjedom nad banjalučkim Borcem poslije boljeg izvođenja penala, dok je ekipa iz kanjona Vrbasa do prilike da se bori za pehar Kupa RS stigla preko fočanske Sutjeske.

Rudar Prijedor je tako ostao na samo jednom trofeju (2015) u klupskoj istoriji, a ekipa Krupe je u svom petom finalu konačno ponijela epitet najboljeg tima u najmasovnijem takmičenju Srpske.