Zbog ovoga je Mančester siti htio da dovede Gordića: Strašna majstorija u Superligi - ovakav šut niko ne brani!

Autor Haris Krhalić

Đorđe Gordić je sjajnim pogotkom dodatno uljepšao veliku pobjedu Mladosti protiv Javora.

Đorđe Gordić pogodak protiv Javora Izvor: YouTube/screenshot/Arena sport

Fudbaleri Mladosti upisali su važnu i ubedljivu pobjedu u 10. kolu Superlige, pošto su na domaćem terenu lako savladali Javor 4:1. Ovim trijumfom je ekipa iz Lučana stigla do tek druge pobjede u sezoni, a jedan detalj se posebno istakao.

Majstorski pogodak Đorđa Gordića, 17-godišnjeg ofanzivca koji se dovodio u vezu sa Mančester sitijem, postavio je konačan rezultat udarcem koji zavrijeđuje pažnju.

Mladost je došla u prednost preko Nikole Jojića već u sedmom minutu, da bi u 23. duplirali vođstvo golom Milana Bojovića. Petar Gigić je ubrzo smanjio na 2:1, ali je Vladimir Radivojević u 35. minutu vratio Lučancima dva gola prednosti.

A onda u 58. minutu, najljepši momenat na utakmici u Lučanima. Gordić je sa lijeve strane ušao u sredinu i riješio da šutira sa distance, a njegov izuzetno precizan udarac je pod prečku ušao u gol Javora za veliko slavlje navijača Mladosti. Inače, još u aprilu se pričalo da bi Gordić trebalo da potpiše za Mančester siti u višemilionskom transferu, koji bi zasigurno veoma značio klubu iz Lučana. Do toga na kraju nije došlo.

Pogledajte kako je Gordić zatresao mrežu Javora na 1:53 od početka snimka: