Tadića čekali mjesecima, pa vidjeli Dušanov gol protiv Srbina: Legende pljuvale kapitena Ajaksa, on odgovorio pogotkom!

Majstor je majstor, čak i kad nekoliko mjeseci ne postigne gol za svoj klub.

Dušan Tadić postigao gol za Ajaks Izvor: Twitter/GolsFH2/printscreen

Dušan Tadić se vrača u veliku formu u dresu Ajaksa. Srpski fudbaler je bio odličan u dresu reprezentacije pod komandom Dragana Stojkovića, a sada je vrijeme da se njegova forma popravi i na klupskom nivou. Nakon što su ga legendarni fudbaleri Holandije kritikovali zbog partija u novoj sezoni, Tadić im je odgovorio golom!

Istina, sa "bijele tačke" savladao je Filipa Stankovića na golu Volendama, a to je bio prvi pogodak "kopljanika" na ovom susretu. Kasnije su prednost tima iz Amsterdama uvećali Bejsi u 39. i Brobi u 64. minutu, a treba istaći i da je Dušan Tadić napustio igru u 61. minutu meča, kada je već bilo jasno da će se domaći tim teško vratiti u ovaj meč.

Pogledajte Tadićev gol sa "kreča"...

Podsjećamo, Dušan Tadić je prethodnih nedjelja nešto slabije igrao za Ajaks, vjerovatno kao posljedica napada koji je preživio ispred porodičnog doma. Dvojica maskiranih pljačkaša pokušali su da se obračunaju sa njim, a Tadić im nije ostao dužan i tom prilikom je zadobio lakše povrede. Na to se nadovezao i crveni karton na meču Lige šampiona u debaklu protiv Napolija (6:1), pa su se kritike Tadića dodatno pojačale.

Ipak, sada je najavio da bi mogao da se vrati na prepoznatljiv nivo i da ponovo upisuje impresivne brojke u Holandiji. Do sada je u sezoni imao šest asistencija, a prvi gol postigao je baš protiv sina Dejana Stankovića, mladog čuvara mreže koji je ove sezone impresivan na golu novajlije u Erediviziji.