700! Istorija Kristijana Ronalda - nikad niko kao on: Počeo na klupi, donio pobjedu Junajtedu, pa otkrio novu proslavu!

Kristijano Ronaldo je poslije dugo vremena ponovo bio heroj Mančester junajteda i to istorijskim, 700. golom u klupskoj karijeri!

ronaldo dao gol za pobjedu mančestera protiv evertona  Izvor: Twitter/@danieltiluk/Printscreen

Protekli vikend bio je katastrofalan za Mančester junajted! Doživjeli su pravu blamažu u gradskom derbiju protiv Mančester sitija, izgubivši 6:3, u susretu koji je Kristijano Ronaldo u potpunosti presjedio na klupi. Ali ovaj vikend bio je bolji i za "crvene đavole" i za Portugalca.

Prvi put poslije gotovo čitavih šest mjeseci, Kristijano Ronaldo je svojim pogotkom donio pobjedu Junajtedu, i to u meču sa Evertonom, nakon preokreta ekipe Erika ten Haga - 2:1!

Početak meča ponovo je naslućivao probleme za Junajted - Aleks Ivobi je bio strijelac već u petom minutu, kada su se "karamele" ponadale da bi mogle pred svojim navijačima da ostvare pozitivan rezultat. Ipak, novo pojačanje Junajteda od 100.000.000 evra, Brazilac Entoni, izjednačio je već u 15. minutu na asistenciju Entonija Marsijala.

A onda je upravo Francuz u 29. minutu morao da napusti igru i umjesto njega je na teren ušao Kristijano Ronaldo. Portugalac je i ovaj put počeo meč na klupi, ali mu je bilo potrebno samo četvrt sata da iskoristi odličnu loptu Kazemira iz dubine, utrčao je i potom matirao Džordana Pikforda za 2:1.

Bio je ovo 700. gol u klupskoj karijeri Portugalca, po čemu je trenutno jedini u istoriji fudbala.

Bio je to prvi meč od 16. aprila ove godine da je Ronaldo bio strijelac odlučujućeg gola u pobjedi Junajteda, kada je postigao het-trik u trijumfu 3:2 protiv Noriča. Mnogi su primijetili da je ovog puta izostalo Kristijanovo tradicionalno slavlje uz povik "SIU", a evo kako je poveo Junajted ka petoj pobjedi u sezoni i petom mjestu na tabeli Premijer lige:

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!