Bejl garantuje trofeje - gol u 128. minutu, pa drama! Ludnica u finalu, penali odlučili šampiona!

Autor Nemanja Stanojčić

Garet Bejl postigao je pogodak koji je odveo meč u penal seriju i donio trofej timu iz Los Anđelesa.

Geret Bels dao gol za titulu Los Anđelesa u MLS Izvor: Profimedia

Ludnica u MLS, titula za Los Anđeles i gol Gareta Bejla u 128. minutu utakmice koji je bio ključan za uspjeh tima iz "grada anđela". Zaista nevjerovatna finalna utakmica puna preokreta, drame i nešto što će se defintivno dugo pamtiti. Na kraju su se radovali Bejl i Đorđo Kjelini.

Filadelfija će imati za čim da žali, dva puta je vodila u regularnom toku meča (2:2), pa je dala gol u 124. minutu i jedna ruka već je bila na trofeju, a onda je Bejl u 128. minutu poslije centaršuta Palasiosa glavom zatresao mrežu i odveo meč u penal seriju. Bio je to očigledno težak udarac za goste pošto su sva trojica igrača promašila penale (Gazdag, Martinez i Vagner), dok su Boanga, Holinshed i Sančez bili sigurni izvođači, uz promašaj Telja u prvoj seriji. Treba dodati i da je Velšanin u igru ušao u 97. minutu umjesto Karlosa Vele i pokazao da je jedan od sinonima za pehare.

Razlog duge nadoknade u produžetku bio je crveni karton koji je golman Maksim Krepo dobio u 116. minutu. Tom prilikom se i povrijedio. Tada je u igru ušao Džon Mekarti, čuvar mreže koji je prije četiri godine branio upravo za Filadelfiju. Što se Bejla tiče, njegov ulazak u igru i pogodak posebno je obradovao sve u reprezentaciji, jer je pokazao da će biti spreman za Svjetsko prvenstvo. Vels je u grupi B sa Engleskom, Amerikom i Iranom.