Poker golova "borčevaca" osigurao ubjedljivu pobjedu Leotara! Tuzla siti se pita: "Je li unaprijed određen pobjednik?"

Fudbaleri Leotara deklasirali su Tuzlu siti rezultatom 4:0, dok na susretu između Igmana i Posušja nije bilo bez pogodaka.

Leotar - Tuzla siti  Igman - Posušje - 17. kolo PL BiH Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Trebinjci su u 17. kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine dočekali Tuzlake i već poslije prvog poluvremena praktično osigurali petu prvenstvenu pobjedu.

LEOTAR - TUZLA SITI 4:0 (3:0)

Od samog starta utakmice na "Policama" izabranici Marka Maksimovića su kidisali ka golu nekadašnjeg čuvara mreže Malkoma Barkola i već u drugom minutu stigli do prednosti pogotkom Dejana Uzelca.

Prednost trebinjskog tima udvostručio je Mahir Karić u 26. minutu, da bi pet minuta kasnije i treći nekadašnji "borčevac" Haris Handžić na asistenciju takođe bivšeg igrača Borca Bobana Georgieva zatresao tuzlansku mrežu za visokih 3:0.

I četvrti pogodak u nastavku djelo je doskorašnjeg igrača banjalučkih crveno-plavih Davida Čavića, koji je i definitivno ovjerio pobjedu kluba iz Trebinja - 4:0.

Prije utakmice u Trebinju, tuzlanski klub je na svom Fejsbuk profilu postavio fotografiju predsjednika Sudijske komisije FS BiH Roberta Zrilića sa službenim osobama meča - glavni sudija današnje utakmice je bio Mateo Musa iz Čitluka, a njegovi pomoćnici su Marko Zelenika i Amer Macić iz Mostara. Četvrti sudija je bio Benjamin Deljković iz Sarajeva.

Uz pitanje: "Je li u unaprijed određen današnji pobjednik?"

LEOTAR: Puletić, Milović, Uzelac, Đuderija, Čubrilo, Đajić, Cmiljanović, Čavić, Karić, Georgiev, Handžić.

TUZLA SITI: Barcola, Šukilović, Hrkać, Čeliković, Karjašević, Gavrić, Karić, Kuzmanović, Eleouet, Mišić, Mešinović.

Izvor: Facebook/HŠK Posušje

Na susretu između konjičkog Igmana i Posušja u Doboju kod Kaknja nije bilo golova, gosti su imali više od igre i dosta solidnih prilika, ali najbolje šansu propustio je napadač domaćina Darko Bodul u finišu prvog, i u sudijskoj nadoknadi drugog poluvremena.

Poslije centaršuta Amira Velića u 38. minutu šutirao je tik pored stative, da bi u trećem minutu sudijske nadoknade njegov udarac zaustavio golman Luka Kukić.

IGMAN: Ćeman, Duraković, Velić, Dupovac, Mahmić, Bešagić, Biber, Hrelja, Kašić, Bodul, Ramić.

POSUŠJE: Kukić, Krišto, Pavlović, Dadić, Roca, Šilić, Begić, Hanuljak, Brković, Jović, Vukoja.