Inter do četvrtog uzastopnog polufinala! Edin Džeko "odmarao" za milanski derbi

Prvi polufinalista Kopa Italije je branilac trofeja - Inter iz Milana.

Inter Atalanta četvrtfinale Kopa Italije Izvor: EPA/MATTEO BAZZI/ANSA

Četvrti put uzastopno, fudbaleri Intera izborili su plasman među četiri najbolje ekipe u Kopa Italiji.

Izabranici Simonea Inzagija nisu briljirali u utorak uveče na "Meaci", ali su uspjeli da stignu do minimalne pobjede nad Atalantom i plasiraju se u polufinale.

INTER - ATALANTA 1:0 (0:0)

Gol odluke postigao je stoper milanske ekipe Mateo Darmijan odličnim udarcem ljevicom u malu mrežu gostujućeg gola.

Izvor: EPA/MATTEO BAZZI/ANSA

Branilac trofeja je u prvom dijelu imao inicijativu, ali nije uspio da ozbiljnije zaprijeti ekipi iz Bergama do 42. minuta kada je Hakan Čalhanoglu odapeo projektil sa distance. Međutim, saveznik gostujućeg golmana Huana Musa bila je desna stativa.

Početkom drugog dijela Atalanta je kreirala odličnu šansu za vođstvo, Joakim Mele je bio sam kao duh nakon odbijene lopte, ali je šutirao visoko iznad prečke.

"Neroazuri" su kaznili njegov promašaj u 56. minutu kada je sa ivice kaznenog prostora Mateo Darmijan pogodio suprotan ugao - 1:0.

Do kraja je bilo još nekoliko dobrih prilika na obje strane, ali se rezultat nije promijenio.

Edin Džeko je ušao s klupe u posljednjih 20-ak minuta jer je trener Intera Simone Inzagi odlučio da kapitena Bosne i Hercegovine "odmori" za predstojeći gradski derbi protiv Milana, koji je zakazan za nedjelju (20.45).

Juventus - Lacio (21.00)

Prvi polufinalni mečevi zakazani su za 5. april, a revanši 26. april, dok će veliko finale biti odigrano 24. maja na rimskom "Olimpiku".