Iskalili bijes zbog poraza u Zenici! Island brojao do sedam u Lihtenštajnu!

Nakon poraza na "Bilinom polju" od Bosne i Hercegovine, Islanđani su iskalili bijes u Lihtenštajnu u drugom kolu kvalifikacija za EURO 2024.

Lihtenštajn - Island 0:7 Izvor: GIAN EHRENZELLER/KEYSTONE/EPA

Fudbaleri Islanda zabilježili su ubjedljivu pobjedu na gostovanju u Vaducu protiv domaće selekcije.
Nakon što su poraženi u Zenici od "zmajeva" (3:0), Islanđani su u nedjelju demolirali Lihtenštajn rezultatom 0:7 (0:2).

David Olafson i Hakon Haraldson su do odlaska na odmor u poluvremenu pogađali domaću mrežu, a u nastavku je uslijedila kanonada Arona Gunarsona, koji je postigao het-trik i kompletirao "petardu".

Do kraja je golman Lihtenštajna još dva puta vadio loptu iz svoje mreže i to u finišu meča kada su pogotke postigli Andri Gudjonsen i Mikael Elertson za konačnih 0:7!

"Zmajevi" od 20.45 gostuju u Bratislavi selekciji Slovačke, dok je Luksemburg u istom terminu domaćin Portugalu.