Uspavanka na "Pecari": Široki Brijeg nije iskoristio poraz Borca, Igmanu bitan bod u borbi za opstanak

Posljednji duel 25. kola m:tel Premijer lige BiH nije donio kvalitetan fudbal.

Široki Brijeg i Igman odigrali 0:0 Izvor: Promo/NK Široki Brijeg

Jedini meč bez golova u 25. kolu odigran je večeras na "Pecari", gdje su Široki Brijeg i Igman remizirali bez golova.

Nije to bila predstava koja bi mogla zadovoljiti malobrojne navijače, pa su i jedni i drugi morali da se zadovolje po jednim osvojenim bodom, mada su sasvim sigurno prije današnjeg susreta priželjkivali kompletan plijen - Široki Brijeg kako bi se učvrstio na poziciji koja vodi u Evropu, a Igman da se udalji od zone ispadanja.

Nije mnogo toga viđeno u prvih 45 minuta. Demir Jakupović šutirao je sredinom prvog dijela igre nakon brzog kontranapada gostiju, ali je pogodio spoljni dio mreže.

Mogli su domaći do gola u 39. minutu, kada je golman Igmana Ćeman napravio grešku, lopte se dokopao Lukić, ali nije bio precizan. Par minuta kasnije sjajna šansa na drugoj strani. Odlično je šutirao Denković, ali Josipović još bolje brani.

Jakupović je bio najopasniji po gol domaćih i u nastavku, u 67. minutu šutirao je pored gola, nakon čega je Husref Musemić odlučio da ojača napad, pa je na teren uveo i iskusnog Mersudina Ahmetovića. Ipak, ni takva ofanzivna igra sa dvojicom napadača nije timu iz Konjica donijela trijumf.

Konačno, u 83. minutu viđena je jedna prava prilika. Bagarić je šutirao, ali je Ćeman odličnom intervencijom spasio svoj tim. Golman Igmana istakao se i u 90. minutu, pa s pravom može ponijeti epitet igrača susreta. U 95. minutu još jedna šansa za domaće, Oremuš je izbacio loptu sa gol-linije i ostalo je 0:0.

Široki Brijeg nije uspio da iskoristi poraz Borca u derbiju kola od Zrinjskog, pa i dalje ostaje trećeplasirani tim prvenstva sa dva boda zaostatka za Banjalučanima, sa kojim će igrati u narednom kolu. S druge strane, Igman sada ima 25 bodova, jedan više od Slobode i Sloge koji su u zoni ispadanja.

ŠIROKI BRIJEG: Josipović, Pranjić, Mašić, Vukoja, Bagarić, Lukić (46. Radić), Musa, Pejić (59. Kadu), Ćavar, Kuprešak, Tomić (73. Barišić). Trener: Ivica Barbarić.

IGMAN: Ćeman, Duraković, Drljević, Oremuš, Hrelja (46. Bešagić), Bodul (67. Ahmetović), Dupovac, Denković, Mahmić, Jakupović, Ramić. Trener: Husref Musemić.