Nevjerovatan početak utakmice ekipe Intera: Ovo im nije "pošlo za rukom" 82 godine!

Autor Haris Krhalić

Kakvo otvaranje meča.

Inter Atalanta Serija A Izvor: Profimedia

Fudbaleri Intera su u pretposljednjem kolu Serije A, na svom terenu, savladali ekipu Atalante rezultatom 3:2. Već nakon tri minuta igre domaći tim je imao prednost od 2:0, a tako dobro otvaranje utakmice im je posljednji put "pošlo za rukom" prije 82 godine.

Ovom pobjedom "nerazuri" su osigurali nastup u Ligi šampiona i naredne sezone.

Inter – Atalanta 3:2 (2:1)
/Lukaku 1, Barela 3, Martinez 77 - Pašalić 36, Muriel 90+1/

Od početka utakmice do vođstva Intera prošlo je samo 39. sekundi. Gosti su visoko izašli, a Martiznez je u prazno poslao loptu za Lukakua, koji zaobilazi golmana i pogađa za 1:0.

Nisu navijači „nerazura“ ni završili sa slavljem, a već je bilo 2:0. Sportielo je zaustavio jedan udarac, a lopta se odbija do Barele koji odlično hvata volej i loptu šalje pod prečku gola Atalante.

Ni to nije bilo dovoljno za fudbalere Intera koji su krenuli i po treći gol. U devetom minutu Čalhanoglu postiže pogodak, ali glavni arbitar poništava taj gol zbog ofsajd pozicije.

Inače, fudbaleri Intera su posljednji put uspjeli da postignu dva gola u prva tri minuta meča davne 1941. godine, kada su Kandiani i Demaria bili strijelci u utakmici protiv Rome.

Uspjeli su gosti da se oporave od početnog šoka te su golom Pašalića uspjeli smanjiti na 2:1.

U 77. minutu Martinez je odličnu partiju krunisao golom za 3:1, a konačnan rezultat postavio je Muriel fenomenalnih golom u sudijskoj nadoknadi.