ZAVRŠNICA SEZONE ZA HIČKOKA: Antverpen nakon nestvarne drame šampion Belgije, prvi put od 1957!

Nevjerovatan finiš sezone u Belgiji, sudijska nadoknada odlučila je novog šampiona

antverpen Izvor: EPA-EFE/STEPHANIE LECOCQ

Fudbaleri Antverpena osvojili su titulu prvaka Belgije, pošto su u posljednjem kolu domaćeg šampionata odigrali neriješeno sa Genkom 2:2.

Na kraju uzbudljivog šampionata, tri ekipe su "jurile" trofej - Antverpen, Genk i Union Sen Žil - i sva tri tima su bila blizu velikog slavlja. Naime, u 89. minutu prvak je bio Sen Žil, u 91. minutu Genk i na kraju Antverpen u 94. minutu.

Sen Žil je na domaćem terenu imao vođstvo od 1:0 protiv Klub Briža sve do 89. minuta kada je krenuo nevjerovatan preokret koji je završen pobjedom gostiju 3:1.

S obzirom na takav rezultat, šanse su se otvorile Genku i Antverpenu koji su igrali međusobno. Genku je za titulu bila potrebna pobjeda, a Antverpenu samo bod.

Genk je vodio 2:1 sve do 94. minuta, ali je kada Tobi Alderveireld postigao gol vrijedan titule.

Na kraju je titula pripala Antverpenu, koji je sezonu završio sa 47 bodova, dok su Genk i Union Sen Žil osvojili po 46.

Standings provided by Sofascore

Antverpen je postao prvak Belgije peti put u klupskoj istoriji, a prvi put od sezone 1956/57.