Partizan čeka derbi sa +4 na tabeli: Crno-bijeli pred Zvezdu stigli na vrh Superlige

Autor Haris Krhalić

Fudbaleri Partizana pobjedom nad Železničarem stigli na diobu prvog mjesta sa TSC-om.

Paritzan Železničar Superliga Srbije Izvor: MN PRESS

Fudbaleri Partizana su u osmom kolu Superlige, a sedmoj prvenstvenoj utakmici koju su odigrali ove sezone, savladali Železničar u Pančevu (2:1) i stigli na vrh tabele u Superligi. Lidersku poziciju dijele sa TSC-om koji ima nešto bolju gol-razliku, ali ova pobeda crno-bijelima mnogo znači i zbog narednog izazova.

Partizan je u vođstvo doveo Mateuš Saldanja u 28. minutu. On je sačekao loptu na drugoj stativi, a zatim rutinski pogodio mrežu Aleksandra Stankovića, nekada talentovanog čuvara mreže Crvene zvezde.

Dva minuta kasnije, Saldanja napravio je prekršaj u kaznenom prostoru, a za to je dobio i žuti karton. Sudija Stanko Ostraćanin nije imao nikakvu dilemu, odmah je pokazao na bijelu tačku. Siguran sa "kreča" bio je Aleksandar Đorđević.

Pobjednosni pogodak postigao je Gajas Zahid u 82. minutu.

"Vječiti derbi" koji se igra naredne srijede u Humskoj dočekaće sa čak četiri boda više od Crvene zvezde, koja praktično mora da ide na pobjedu na najtežem gostovanju u ligi. Za taj meč Igor Duljaj će svoju ekipu pripremati tek od nedjelje, nakon što su u Pančevu odradili sve što je tražio od njih - ostvarili pobjedu!