Frka na derbiju: Jakovljević zabio gol, pa krenuo da se obračuna sa klupom Željezničara!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Štoper Zrinjskog golom i proslavom podigao tenzije na derbiju 8. kola Premijer lige BIH.

Slobodan Jakovljević proslava gola Zrinjskog pred klupom Željezničara Izvor: Promo/HŠK Zrinjski Mostar

Zrinjski i Željezničar igraju derbi u Mostaru, u kojem su domaći stigli do preokreta.

Prvi gol na utakmici je postigao Irfan Jašarević i tako doveo u goste u vođstvo tokom prvog poluvremena, ali uspjeli su "plemići" da izjednače u nastavku.

Nakon jednog prekida štoper Slobodan Jakovljević je bio najviši u skoku i dobrim udarcem glavom poslao je loptu u mrežu za izjednačenje - 1:1.

Defanzivac Zrinjskog podigao je tenzije na samo pogotkom, već i „proslavom“ kojom je umalo izazvao sukob igrača na terenu.

Odmah nakon postignutog gola Jakovljević se uputio ka klupi Željezničara i pokazivao na nekoga, odmah su skočili igrači jedne i druge ekipe, ali su se strasti brzo smirile.