Zrinjski srušio "Želju" u 90+2! Mostarci gubili nakon prvog poluvremena - pa nanijeli Sarajlijama četvrti vezani poraz

Sarajevski premijerligaš bio je u prednosti nakon prvog poluvremena, ali su Mostarci u drugom poluvremenu uspjeli da preokrenu rezultat.

premijer liga bih zrinjski željezničar  Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Gubio je Zrinjski od Željezničara (0:1) nakon prvog poluvremena velikog derbija osmog kola Premijer lige BiH, ali je u drugom poluvremenu uspio da preokrene rezultat i dođe do veoma značajne pobjede:

ZRINJSKI – ŽELJEZNIČAR 2:1 (0:1)
/Jakovljević 79, Mišić 90+2 - Jašarević 30/

"Plemići" su se tako vratili na pobjednički kolosijek nakon dva vezana poraza u domaćem prvenstvu (Posušje 0:1, Sarajevo 1:0), dok su Sarajlije uknjižile četvrti vezani poraz.

Nakon nekoliko udaraca iz daljine i sa jedne i sa druge strane, zatresla se mreža aktuelnog šampiona BiH, u 30. minutu.

Centrirao je Nedim Mekić sa lijeve strane, a na pravom mjestu se našao Irfan Jašarević, koji je nadvisio odbranu "plemića" i matirao Marka Marića.

Pogledajte:

U posljednjih pet minuta prvog dijela – potpuna dominacija Zrinjskog, imali su domaći tri stopostotne prilike da postignu pogodak.

Prvo je Matija Malekinušić loptu na desnoj strani šesnaesterca, ali potom sa 5-6 metara šutirao preko gola, zatim je Tomislav Kiš pogodio prečku iz izgledne pozicije, da bi na kraju Ivan Jukić ušao u kazneni prostor na lijevoj strani, međutim poslao loptu pored stative.

Gdje je stala tada – nastavila je ekipa Krunoslava Rendulića u drugom poluvremenu.

Imao je domaći tim potpunu kontrolu posjeda lopte, "pleo mrežu" ispred gola Vedada Muftića, a na kraju mu je u 78. minutu pošlo za rukom da postigne pogodak.

Antonio Ivančić je izveo jedan slobodan udarac, a loptu je glavom zahvatio Slobodan Jakovljević i postigao pogodak, a potom ga neprimjereno proslavio ispred klupe gostujućeg tima, za šta je "nagrađen" žutim kartonom.

U samom finišu, Zrinjski je kreirao potpuni preokret - pogodak je u drugom minutu nadoknade postigao Petar Mišić.

Haris Ovčina nije uspio da interveniše ispred svog gola nakon jednog centaršuta sa lijeve strane, lopta je stigla do Nemanje Bilbije koji odigrava povratni pas za Petra Mišića, koji "zakucava" loptu u mrežu.

Naredne takmičarske obaveze Zrinjski će imati u srijedu (27. septembar), kada će u zaostaloj utakmici prvog kola gostovati Tuzla sitiju. Željezničar će dan kasnije biti gost Slobode, u utakmici šesnaestine finala Kupa BiH.

ZRINJSKI: Marić, Čanađija, Ćorluka, Jukić, Kiš, Radić, Malekinušić, Ramić, Jakovljević, Tičinović, Bilbija. Trener: Krunoslav Rendulić.

ŽELJEZNIČAR: Muftić, Cocalić, Mekić, Gasal, Štilićm, Alison, Galić, Amoa, Dubačkić, Jašarević, Ćosić. Trener: Nermin Bašić.

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!