Bajern gubio 2:0 u derbiju, pa se izvukao - podjela bodova u Lajpcigu!

RB Lajpcig i Bajern remizirali su u meču šestog kola Bundeslige.

bundesliga rb lajpcig bajern  Izvor: EPA/FILIP SINGER

Za samo šest minuta je Bajern primio dva gola u prvom poluvremenu derbija protiv RB Lajpciga – ali je na kraju izbjegao prvi poraz u sezoni!

RB LAJPCIG – BAJERN MINHEN 2:2 (2:0)
/Openda 20, Lukeba 26 – Kejn 57 pen, Sane 70/

Da su doživjeli neuspjeh u Lajpcigu, igrači Tomasa Tuhela bi se, s obzirom na to da je u vrhu tabele "kao u košnici", smjestili na peto mjesto, sa tri boda minusa za liderom, Bajerom.

Ovako, branilac titule ostao je jedan od tri tima koji u prvih 450 minuta fudbala u Njemačkoj nije osjetio gorčinu poraza.

Belgijski napadač u dresu RB Lajcpiga Loa Openda bio je jedan od glavnih "krivaca" što je Bajern u 26. minutu kasnio dva gola za domaćima.

Prvo je u 20. minutu matirao Svena Ulrajha i postao prvi igrač RB Lajpciga u istoriji koji je postigao po gol u svakoj od prve tri domaće utakmice u sezoni, a zatim šest minuta kasnije asistirao Kastelu Lukebi za u tom trenutku velikih 2:0.

Izvor: EPA/FILIP SINGER

Međutim, uspio je Bajern u drugom poluvremenu da nađe put do spasa u ovom duelu. Prvo je Hari Kejn u 57. minutu postigao osmi gol u šest prvenstvenih nastupa u dresu branioca titule, od čega treći sa bijele tačke, dok mu se dvadeset minuta prije kraja na listi strijelaca pridružio i Liroj Sane.

I jedne i druge tokom sljedeće nedjelje očekuju nove obaveze u Ligi šampiona. Bajern će biti gost Kopenhagena, dok će RB Lajpcig, u Zvezdinoj grupi, ugostiti prvaka Evrope Mančester siti.

/Undav 68, 88/

Bohum - Borusija Menhengladbah 1:3 (0:3)

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!