Radnik je lider Prve lige Republike Srpske! Sutjeska u nastavku potučena u Bijeljini!

Bijeljinski Radnik uspio je u nedjelju da preuzme čelnu poziciju na tabeli Prve lige Republike Srpske.

Radnik - Sutjeska 1:0, klub iz Bijeljine prvi na tabeli Prve lige RS Izvor: Facebook/FK Radnik Bijeljina

Poslije drugog uzastopnog poraza Rudar Prijedora, posljednjeg na debiju novog trenera Vuleta Trivunovića, šansu da se domogne samog vrha tabela dobili su Semberci na Gradskom stadionu u Bijeljini.

I uspjeli su da slome otpor nezgodne fočanske Sutjesku, ali tek u drugom poluvremenu.

RADNIK - SUTJESKA 4:0 (0:0)

Punih 70 minuta odolijevali su Fočaci u Bijeljini, a onda je mrežu Mihajla Dabića pogodio Uglješa Stevanović za veliku radost semberske ekipe - 1:0.

Dileme oko sedme ovosezonske pobjede Radnika za lidersku poziciju na tabeli razriješio je Ognjen Ristanović u 83. minutu, tri minuta kasnije, Dragan Došlo povisio je na 3:0, da bi u sudijskoj nadoknadi "poker" golova u fočanskoj mreži kompletirao Aleksandar Maksimović - 3:0.

Podsjetimo, Bijeljinci su prije 10 dana eliminisali i lidera Premijer lige Bosne i Hercegovine, banjalučki Borac iz Kupa RS, a sada su stekli dva boda prednosti u odnosu na najbliže pratioce, Laktaše i prijedorski Rudar.

Takođe, vrijedi napomenuti da su izabranici Velibora Đurića i nakon 11 mečeva jedini tim bez poraza u Prvoj ligi RS.