Laktaši pokvarili debi Vuleta Trivunovića: Novi poraz Rudar Prijedora - Radnik može na prvo mjesto!

Prijedorski prvoligaš poražen je na debiju novog trenera Vuleta Trivunovića.

laktaši pobijedili rudar prijedor Izvor: FK Rudar Prijedor

Rudar Prijedor nedavno je predstavio novog trenera, Vuleta Trivunovića, ali mandat nekadašnjeg prvotimca Borca i Sarajeva nije krenuo na željeni način.

Tim iz grada na Sani uknjižio je poraz u domaćem derbiju sa Laktašima, a takvom ishodu obradovali su se i fudbaleri bijeljinskog Radnika, koji će u slučaju večerašnjeg trijumfa na svom terenu nad Sutjeskom preuzeti lidersku poziciju od Prijedorčana:

RUDAR PRIJEDOR – LAKTAŠI 0:1 (0:0)
/Babić 59/

Odlučujući trenutak na Gradskom stadionu u Prijedoru dogodio se pred ulazak u posljednjih pola sata, kada je Nebojša Babić zatresao mrežu "rudara" i gurnuo domaći tim ka trećem mjestu na tabeli, s obzirom na to Rudar Prijedor, kojem je ovo drugi vezani poraz u prvnestvu, iako bodovno izjednačen sa Laktašima ima lošiju gol-razliku.

Banjalučki BSK, koji je 11. kolo dočekao na čevrtom mjestu, poražen je na Palama u duelu sa Romanijom. Sva tri gola na ovom meču (2:1) postignuta su u prvoj polovini prvog dijela. Poveli su Paljani golom Ognjena Radovića u 9. minutu, "poravnao" je Dušan Petrović sedam minuta kasnije, dok je novo vođstvo domaćina, a ispostavilo se i pobjedu, omogućio Marko Vuković u 21. minutu.

Drugi banjalučki prvoligaš, Željezničar Sport tim, bio je siguran u duelu sa mrkonjićkom Slobodom (3:0). Na Predgrađu je Marko Blanuša "načeo" goste (8. minut), a dvostruki strijelac do kraja meča bio je Luka Malić (31. i 70. minut).

Alfa Modriča je pod komandom novog trenera Joce Stokića vezala tri trijumfa. Ovog popodneva je minimalnim rezultatom (1:0) savladana zvornička Drina, dok je najviše pogodaka ovog popodneva viđeno na stadionu "Velimir Sombolac" u Gradišci.

Norac iz Kozarske Dubice je za šest minuta postigao tri gola, da bi Gradiščani u nastavku preokrenuli rezultat, a na kraju su do pobjede stigli golom Aleksandra Popovića iz 89. minuta.

PRVA LIGA REPUBLIKE SRPSKE – 11. kolo

Subota:

Željezničar Sport tim – Sloboda 3:0 (2:0)

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!