Dominacija Bajer Leverkuzena: "Apotekari" ne daju prvo mjesto - izjednačen rekord Bajerna!

Računajući sva takmičenja, Bajer Leverkuzen stigao je do 12. uzastopne pobjede!

aleks grimaldo Izvor: Christopher Neundorf/EPA

Lider Bundesliga večeras je slavio ubjedljivo protiv Union Berlina 4:0 (1:0), što je bila 12. uzastopna pobjeda "apotekara" računajući sva takmičenja.

U duelu timova koji nastupaju na međunarodnoj sceni o pobjedniku se pitala samo jedna strana. Dominantan je bio domaćin tokom svih 90 minuta, a već u prvom poluvremenu jasno je gostima dao do znanja da na "BajAreni" nemaju šta da traže.

Iako su fudbaleri Bajera u prvom poluvremenu postigli samo jedan gol (Aleks Grimaldo), bili su dominantni i ta prednost mogla je i morala biti ubjedljivija i prije pauze.

Ipak, u nastavku se domaćinu "otvorilo", golman tima iz prestonice Njemačke matiran je još tri puta (Odilon Kosunu, Džonatan Ta i Nejtan Tela), pa je Bajer stigao do ubjedljivih 4:0, te tako sačuvao lidersku poziciju ispred Bajerna, koji se juče mučio sa Hajdenhajmom, ali je ipak slavio 4:2.

Dominantan je Bajer Leverkuzen ove sezone u Bundesligi, gdje je na 11 mečeva zabilježio čak 10 pobjeda, uz tek jedan remi i fantastičnu gol-razliku 34:10. Ovim je izjednačen rekord Bundeslige koji je do večeras držao Bajern. Tim iz Minhena u sezoni 2015/16 nakon 11 odigranih kola imao je 31 bod, a sada je isti broj bodova osvojio i Bajer.

Reprezentativnu pauzu Alonsov tim dočekuje sa dva boda prednosti ispred Bavaraca, a u narednom kolu, krajem novembra, gostovaće Verderu u Bremenu.