Prekinut niz od sedam utakmica bez pobjede: Posušje sigurno protiv Igmana, remi u Gabeli

Autor Haris Krhalić

Posušje stiglo do pobjede, dok su hercegovački rivali podijelili bodova u Gabeli.

Posušje Igman Premijer liga BiH Izvor: Facebook/HŠK Posušje

U utakmici 16. kola Premijer lige BiH fudbaleri Posušja su na svom terenu savladali ekipu Igmana iz Konjica rezultatom 4:1. Nakon prvih 45 minuta domaći tim je imao tri gola prednosti i već tada je bilo jasno kako bodovi ostaju u Posušju.

Posušje je do vođstva stiglo u osmom minutu. Šutirao je Mandić čiji pokušaj brani Ćeman, ali lopta se odbija od Sipovića i završava u mreži gostiju.

Drugi pogodak vidjeli smo osam minuta kasnije.

Kamenar je centrirao iz kornera, Marić glavom loptu prebacio na drugu stativu gdje se našao Boban koji je poslao loptu u praznu mrežu – 2:0.

Treći pogodak Posušja vidjeli smo u sudijskoj nadoknadi prvog dijela. Nakon gužve i loše reakcije odbrane gostiju, lopta završava kod Lučića koji je šalje u mrežu za 3:0.

Igman je golom Ahmetovića u 80. minutu uspio da smanji na 3:1. Asistenciju je upisao Oremuš. Ipak, do kraja utakmice domaći tim je uspio postići još jedan pogodak, a konačan rezultat postavio je Rozić u 93. minutu.

Domaći tim je ovim trijumfom prekinuo niz od sedam utakmica u kojima nisu upisali pobjedu, s obzirom da su iz pomenutih utakmica imali pet remija i dva poraza.

HŠK Posušje: Galić, Brković, Kamenar, Mandić, Begić, Da Silva, Marić, Bešlić, Maglica, Lučić i Boban.

FK Igman: Ćeman, Bešagić, Oremuš, Bodul, Čubrilo, Sipović, Bojo, Đorić, Mešić, Denković i Ramić.

Hercegovački timovi, GOŠK i Široki Brijeg podijelili su bodove u Gabeli, odigravši bez pogodaka u pretposljednjem meču 16. kola.