Ahmedhodžić strijelac u porazu Šefilda: Bornmut bolji od Fulama

Autor Haris Krhalić

Anel Ahmedhodžić pogodio je za vođstvo svoga tima od 2:1.

Ahmedhožić strijelac u porazu Šefilda Izvor: ASH ALLEN/EPA

Fudbaleri Bornmuta pobijedili su večeras, u meču 19. kola engleske Premijer lige, na svom terenu Fulam sa 3:0. Strijelci za Bornmut bili su Džastin Klajvert u 44, Dominik Solanke iz penala u 62. i Luis Sinistera u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

Bornmut je upisao sedmu pobjedu u prvenstvu i sa 25 bodova zauzima 10. mjesto na tabeli. Fulam je na 13. poziciji sa četiri boda manje.

U narednom kolu, Bornmut će gostovati Totenhemu, dok će Fulam dočekati Arsenal.

U istom terminu, Luton je u gostima pobijedio Šefild junajted sa 3:2. Golove za Luton postigli su Alfi Doti u 17, Džek Robinson autogol u 77. i Anis Ben Slimane autogol u 81. minutu.

Strijelci za Šefild bili su Oliver Mekbrni u 61. i Anel Ahmedhodžić u 69. minutu.

Luton je stigao do četvrte pobjede u prvenstvu i sa 16 bodova nalazi se na 18. poziciji. Šefild je na posljednjem, 20. mjestu sa devet poena.

U sljedećem kolu, Luton će ugostiti Čelsi, dok će Šefild u goste Mančester sitiju.