Arsenal ne odustaje od borbe za titulu: Za poluvrijeme pet golova, i to u gostima - viđen 150.000. gol u istoriji!

Arsenal do vrha napunio mrežu posljednjeplasiranog Šefild junajteda.

Arsenal Izvor: Mark Cosgrove / Zuma Press / Profimedia

Arsenal nastavlja da prati Liverpul i Mančester siti, te ne odustaje od borbe za titulu.

"Tobdžije" su u posljednjem meču 27. kola Premijer lige do vrha napunile mrežu Šefild junajteda, a domaći su u prvom poluvremenu čak pet puta vadili loptu iz svog gola. Na kraju je završeno 0:6, a s obzirom na dešavanja iz prvih 45 minuta, posljednjeplasirani tim Premijer lige može biti zadovoljan što je primio samo "pola tuceta" golova.

Viđeno je pet strijelaca, te jedan autogol. Sve je počelo u 5. minutu kada je Odegard pogodio za vođstvo gostiju, Bogl je zatim zatresao sopstvenu mrežu, da bi na 0:3 povisio Marineli. Do kraja poluvremena još dva gola Arsenala, a pogađali su Haverc i Rajs. Tačku na "i" stavio je Vajt na isteku sata igre, a do kraja se rezultat nije mijenjao.

Zanimljivo, gol Haverca bio je 150.000 u istoriji najelitnijeg ranga engleskog fudbala.

Velika gužva je u vrhu tabele. Prvoplasirani Liverpul ima 63 boda, slijedi Mančester siti sa 62, pa Arsenal, koji je sakupio 61 bod. Aston Vila na četvrtom mjestu sa 55 bodova zatvara listu učesnika Lige šampiona za narednu sezonu, pod uslovom da Englezi ne dobiju i peto mjesto u najelitnijem takmičenju.