Gvardiola prodao Klopu njegov trik! Posljednji put su se vidjeli na Enfildu - kakav derbi

Liverpul i Mančester siti odigrali neriješeno u spektakularnom derbiju Premijer lige.

Liverpul i Mančester siti odigrali 1:1 Izvor: Paul ELLIS / AFP / Profimedia

Liverpul i Mančester siti odigrali su neriješeno 1:1 u posljednjem ligaškom derbiju Jirgena Klopa i Pepa Gvardiola u Engleskoj! Aktuelni šampion Premijer lige na Enfildu je dao vodeći gol tako što je Džon Stons "prodao" Liverpulu "njegov" kultni gol. Prilikom kornera za Siti, defanzivac je zastao kod "prve" stative i sačekao da mu Kevin De Brujne pošalje loptu po zemlji. Belgijanac je to "pročitao", odmah mu dodao, a on je donio gostima vođstvo. Igrao se 23. minut i svi su odmah pomislil na gol koji je dao nekdašnji napadač Liverpula Divok Origi protiv Barselone u Ligi šampiona na istom stadionu.

Liverpul je bio šokiran tim golom, ali se brzo sabrao i izjednačio u 50. minutu golom Argentinca Aleksisa Mek Alistera iz penala. Iako je sijevalo na sve strane u spektakularnom derbiju, ispostavilo se da je to bio konačan rezultat posljednjeg premijerligaškog okršaja Klopa i Gvardiole, jer Klop odlazi iz Liverpula na ljeto poslije devet godina.

Do tada ipak neće biti revijalnog oproštaja i mirnog rastanka Klopa i Redsa, jer je u toku napeta trka za titulu, u kojoj nijedan od večerašnjih rivala nije na čelu tabele, ali mu je izuzetno blizu.

• Liverpul: Keleher, Bredli, Kvansa, Van Dajk, Gomez - Mekalister, Endo, Soboslaj - Eliot, Dijaz - Nunjez. Igrali su i Salah, Robertson i Gakpo.
  • Siti: Ederson: Voker, Akanži, Ake - Rodri, Stouns - Bernardo Silva, De Brujne, Foden, Alvarez - Haland. Igrali su i Ortega, Doku i Kovačić
Izvor: Paul ELLIS / AFP / Profimedia