Ludnica u Leverkuzenu! Patrik Šik s dva gola u nadoknadi odveo Bajer u četvrtfinale Lige Evrope!

Poznati su četvrtfinalisti Lige Evrope...

Svi četvrtfinalisti Lige Evrope Izvor: INA FASSBENDER / AFP / Profimedia

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena prošli su u četvrtfinale Lige Evrope, pošto su na svom terenu pobijedili Karabag 3:2, golovima u nadoknadi vremena. U prvoj utakmici bilo je neriješeno 2:2.

Karabag je poveo u 58. minutu golom Abdelaha Zubira, a prednost je udvostručio Žuninjo u 67. minutu. Gol za Bajer postigao je Džeremi Frimpong u 72. minutu, a pobjedu je obezbijedio dvostruki strelac Patrik Šik, golovima u trećem i sedmom minutu nadoknade vremena.

Fudbaleri Liverpula plasirali su se večeras u četvrtfinale Lige Evrope, pošto su na svom terenu pobijedili Spartu iz Praga 6:1, u revanš utakmici osmine finala.

Liverpul je u prvoj utakmici u Pragu pobijedio 5:1 prije sedam dana.

Liverpul je na Enfildu od sedmog do 14. minuta postigao četiri gola, a strelci su bili Darvin Nunjes, Bobi Klark, Mohamed Salah i Kodi Gakpo.

Peti gol postigao je Dominik Soboslaj u 48. minutu, a zatim je drugi gol na utakmici, a šesti za Liverpul, postigao Gakpo u 55. minutu.

Jedini gol za Spartu postigao je srpski fudbaler Veljko Birmančević u 42. minutu.

Fudbaleri Atalante plasirali su se u četvrtfinale, pošto su na svom terenu u Bergamu pobijedili Sporting iz Lisabona 2:1.

U prvoj utakmici u Portugalu bilo je 1:1.

Sporting je poveo u 33. minutu golom koji je postigao Pedro Gonsalveš, a Atalanta je preokrenula golovima Ademole Lukmana u 46. i Đanluke Skamake u 59. minutu.

Fudbaleri Rome plasirali su se u četvrtfinale iako su u Engleskoj izgubili od Brajtona 0:1, a jedini gol postigao je Dani Velbek u 37. minutu.

Ranije danas u četvrtfinale su se plasirali Benfika, Milan, Viljareal i Vest Hem.

Žrijeb za četvrtfinale, polufinale i finale održaće se u petak od 13 časova u Nionu.