Velež sa pet golova ispratio Tuzlu siti u Prvu ligu

Autor Haris Krhalić

Velež i Tuzla siti završili sezonu.

velež Izvor: Promo/FK Velež Mostar

Fudbaleri Tuzle siti na neslavan način oprostili su se od elitnog ranga bh. fudbala. Nakon što su u prošlom kolu ostali bez šansi da izbore opstanak, ekipa iz Simin Hana doživjela je poraz i u posljednjoj utakmici sezone od Veleža sa ubjedljivih 1:5.

Tuzla siti – Velež 1:5 (0:2)
/Hadžić 82 - Mlinarić 31, 39, 89, Halilović 47, Šikalo 55/

Tuzlaci su se solidno držali u prvih pola sata igre, a onda su prvi put kapitulirali u 31. minutu. Edo Vehabović uposlio je Mihaela Mlinarića koji pogađa za 0:1.

Isti fudbaler je bio strijelac i u 39. minutu kada ga je dugom loptom pronašao Denis Zvonić, a ovaj izbjegao ofsajd zamku i prebacio golmana domaćeg tima. Bio je to i konačan rezultat prvog dijela.

Na samom otvaranju drugog poluvremana vidjeli smo novi pogodak. Nakon samo dva minuta igre u nastavku Dino Halilolović pogodio je za 3:0, a danas odlični Mlinarić se je nakon dva gola upisao i asistenciju.

Ni tu nije bio kraj problema za domaći tim s obzirom da se i Tarik Šikalo u 55. minutu upisao u listu strijelaca. Mladi veznjak je primio loptu u protivničkom šesnaestercu, izborio se za prostor i pogodio za 0:4 na Tušnju.

Za Tuzlu siti pogodio je Irfan Hadžić u 82. minutu, a Mlinarić je het-trik kompletirao u 89. minutu kada je postavio konačnih 1:5 na Tušnju.

Podsjećamo, pored Tuzle siti Premijer ligu BiH napušta i Zvijezda 09, a šampionskom titulom okitio se Borac. U Evropu će još Zrinjski, Velež i Sarajevo.

Preostalih pet utakmica posljednjeg kola PL BiH će biti odigrane u nedjelju čime će biti spuštena zavjesa na još jednu sezonu. Fudbal će se na bh. terene vratiti na ljeto kada će se naši najbolji klubovi boriti za izlazak u evropska takmičenja.

TUZLA SITI: Lolić, Delimeđac, Rizvić, Garčević, Redžić, Osmić, Sakić, Fehrić, Husić, Husejinović, Ćosić

VELEŽ: Duka, Zvonić, Halilović, Mlinarić, Peco, Šikalo, Domić, Vehabović, Gholami, Kuko, Bešić