Dejan Vidić pogodio mrežu nakon pola godine! Prva pobjeda Sloge u duelu sa dva crvena kartona!

Sloga je zabilježila prvu pobjedu u aktuelnoj sezoni Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Dejan Vidić Izvor: MONDO/Sport i mladi/Rade Šešlak

U šestom kolu prvenstva BiH, ekipa Vlade Jagodića upisala je prvi trijumf u sezoni, a čovjek odluke bio je Dejan Vidić!

SLOGA - ŠIROKI BRIJEG 1:0 (1:0)

Napadač Sloge, koji je u aprilu ove godine zaradio tešku povredu protiv Željezničara, nakon koje je i operisan, ponovo je u golgeterskoj formi i to nakon pola godine!

Dobojlije su bolje ušle u meč i već u petom minutu Vidić propustio je šansu za vođstvo, a dva minuta kasnije uzvratili su gosti sa "Pecare" preko Miroslava Iličića, ali je njegov šut odbranio Bojan Pavlović.

Imala je Sloga novu priliku u 22. minutu, kada je opet Vidić šutirao iznad prečke, da bi isti igrač minut kasnije uspio da pogodi mrežu Širokobriježana.

Odličnu akciju Zorana Karaća, koji je centrirao s desne strane, završio je Vidić savladavši golmana Tomislava Tomića - 1:0.

Početkom drugog poluvremena, izabranici Tonija Karačića su preuzeli konce igre i imali nekoliko dobrih situacija za izjednačenje, a među ostalima, najljepšu je spriječio golman Sloge odbranivši makazice protivničkog igrača.

U 59. minutu nakon intervencije iz VAR sobe, direktan crveni karton dobio je Filip Šaraba zbog prekršaja nad Tonijem Jovićem, pa je Široki Brijeg do kraja utakmice ostao sa 10 igrača u polju.

Nije ni Sloga meč završila sa 11 fudbalera na terenu, nakon što je takođe poslije poziva iz VAR sobe, Dejan Popara zaradio isključenje nakon što je nagazio protivnika.

Ipak, do kraja je dobojska ekipa sačuvala prednost i upisala prvu pobjedu, nanijeviši istovremeno prvi poraz gostima iz Hercegovine.

Mogle su Dobojlije u sudijskoj nadoknadi preko Momčila Mrkaića da "ovjere" tri boda, ali pogodio je spoljni dio mreže, a samo minut kasnije isti igrač je pogodio širokobriješku mrežu, ali je pogodak opravdano poništen zbog ofsajda.

Sloga Meridian: Pavlović, Karać, Ristić, Popara, Milanović (K), Kvesić, Grabež, Milićević, Jović, Varga, Vidić. Trener: Vlado Jagodić

Široki Brijeg: Tomić A., Vučur, Kožulj, Bagarić, Kpan, Matić, Iličić, Taraba, Musa (K), Jelavić, Tomić T. Trener: Toni Karačić

Izvor: Facebook/Sloga Doboj