Široki se "ugasio" u finišu hercegovačkog derbija! Ubjedljiva pobjeda Zrinjskog, "plemići" zasjeli na prvo mjesto

Mostarci su trijumfovali nad timom sa Pecare.

Premijer liga BIH 8. kolo Zrinjski Široki Brijeg Izvor: HŠK Zrinjski

Osmo kolo Premijer lige BiH obilježiće sudar Sarajeva i Željezničara, ali jedan veliki derbi odigran je već večeras.

U Mostaru su koplja ukrstili Zrinjski i Brijeg, a "plemići" su ubjedljivo savladali rivala i privremeno zasjeli na prvo mjesto:

ZRINJSKI – ŠIROKI BRIJEG 1:0, u toku
/Topić 28/

Ostaće zauvijek pitanje da li bi tako bilo da je Stiven Činedu u 22. minutu kaznio nepotrebno istrčavanje Gorana Karačića.

Čuvar mreže Zrinjskog je pogriješio, nigerijski ofanzivac u dresu gostiju je prvi stigao do lopte, pokušao da na 30-ak metara zahvati loptu i šutira, ali je Ilija Mašić pravovremeno intervenisao i spriječio goste da "ni iz čega" dođu do prednosti.

Čekalo se na odgovor Zrinjskog samo šest minuta. Iz daljine je šutirao Josip Ivančić, Tomislav Adolf Tomić je odbranio taj udarac, ali je na njegovu i nesreću saigrača lopta stigla do Frana Topića koji ju je pospremio u mrežu.

Izvor: HŠK Zrinjski

Ovaj pogodak provjeravan je u VAR sobi, gledalo li se da li je Alen Jurilj bio u ofsajdu prilikom šuta Ivančića i da li je uticao na igru, odnosno "smetao" golmanu.

Antonio Tomić i Senad Ibrišimbegović utvrdili su da nedozvoljene pozicije nije bilo, pa su igrači Marija Ivankovića poslije nekoliko minuta neizvjesnosti konačno mogli da proslave pogodak.

Sve do ulaska u posljednjih deset minuta meča bio je to jedini gol u okršaju dva hercegovačka tima. A onda se Široki Brijeg "ugasio" u finišu meča, primivši još dva gola za ubjedljiv poraz.

Prvo je u 82. minutu Patrik Stanić pogriješio kod jednog dodavanja za svog golmana, što je kaznio Nardin Mulahusejnović i lako matirao "jedinicu" gostiju, a samo trti minuta kasnije je Antonio Prskalo, tek što je ušao u igru, centrirao pronašavši u kaznenom prostoru Hrvoja Barišića za konačnih 3:0.

ZRINJSKI: Karačić, Barišić. Mašić, Ćorluka, Mamić (od 68. Tičinović), Ivančić (od 58. Kozina), Surdanović, Topić (od 59. Malekinušić), Ćavar (od 85. Prskalo), Jurilj (od 59. Ćuže), Mulahusejnović. Trener: Mario Ivanković.

ŠIROKI BRIJEG: T. A. Tomić, Senić, Vučur, Zlomislić (od 77. Prusina), Činedu (od 62. Lukić), Bagarić (od 62. Ćorić), M. Stanić, Iličić (od 61. Kolarić), Taraba, Jelavić, P. Stanić. Trener: Toni Karačić.

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!