Torino sa igračem manje pružio odličan otpor, ali Tiram briljirao!

Autor Haris Krhalić

Fudbaleri Intera savladali su Torino rezultatom 3:2, a trostruki strijelac je bio Markus Tiram.

markus tiram Izvor: Fabrizio Carabelli/IPA Sport / i / PA Images / Profimedia

Fudbaleri Intera upisali su novi trijumf u Seriji A. "Nerazuri" su u okviru sedmog kola bili bolji od Torina rezultatom 3:2.

Iako su gosti iz Torina od 20. minuta igrali sa igračem manje, zbog isključenja Maripana, pružili su i više nego dostojan otpor, ali od raspoloženog Markusa Tirama jednostavno nije bilo spasa.

Francuz je domaći tim doveo u vodstvo u 25. minuta nakon asistencije Bastionija, da bi 10 minuta kasnije pogodio još jednom. U ulozi asistenta se ovog puta našao Aćerbi.

Igrao se 36. minut kada je Zapata smanjio na 2:1 što je ujedno bio i konačan rezultat prvog dijela.

U 60. minutu vidjeli smo novi pogodak, a strijelac je ponovo bio Tiram. Bio je to njegov sedmi pogodak u novoj sezoni te sada dijeli prvo mjesto na listi najboljih strijelaca u Seriji A.

Za uzbudljivu završnicu pobrinuo se Vlašić koji je u 86. minutu bio siguran sa „bijele tačke“ za konačnih 3:2.

Inter nakon sedam kola ima 14 bodova i zauzima drugo mjesto sa dva boda manje od lidera Napolija. Torino sa 11 bodova drži šesto mjesto.

Dodajmo da su ranije danas odigrana dva meča u kojima je Atalanta savladala Đenovu sa ubjedljivih 5:1 dok je Udineze bio bolji od Lećea sa 1:0.