Otpisani đak Partizana odveo "orliće" do pobjede: Završene još jedne loše kvalifikacije

Milan Aleksić postigao jedini gol za Srbiju u pobjedi nad vršnjacima iz Ukrajine.

Mlada reprezentacija Srbije pobijedila Ukrajinu  Izvor: MN PRESS

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije pobijedila je vršnjake iz Ukrajine 1:0 (1:0), u posjlednjoj utakmici kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koje se naredne godine igra u Slovačkoj. Tamo neće biti "orlića", to je odavno bilo jasno, tako da je utakmica u Staroj Pazovi praktično bila bez ikakvog takmičarskog značaja za srpski tim, ali je bilo važno videti na koga se mogu osloniti.

Tako je selektor Ljubinko Drulović ukazao šansu igračima rođenim 2004. i 2005. godine, na koje može da računa u narednom ciklusu, a jedan od njih - Milan Aleksić - vratio mu je povjerenje i golom u 21. minutu. Otpisani fudbaler Partizana, koji je iz Radničkog ljetos prešao u Sanderlend za 3,5 miliona evra, sjajno se snašao nakon greške odbrane Ukrajinaca. Nije bila slučajna, dobar presing Mijatovića i Aleksića doveo je do gola za pobjedu.

U nastavku susreta Ukrajina je bila bolji rival, imala je nekoliko šansi da dođe do izjednačenja, ali se na kraju Srbija sa tri boda oprostila od kvalifikacija u kojima je osvojila 16 bodova.

Što se tiče Ukrajine, ona zbog poraza mora u baraž, a Srbija je odigrala za Englesku koja se tako direktno plasirala na EP.

Ovo je tim sa kojim je Srbija nastupila danas: Kaličanin, Lazić, Popović, Miličić, Stjepanović, Mijatović, Milošević (od 13. Petković), Aleksić (od 90. Krstić), Đurđević, Radojević (od 90. Vukičević), Šljivić (od 78. Trifunović).

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!