Milan slavio, "San Siro" izviždao Baku

Iako je Milan slavio protiv Fiorentine 2:1, navijači "rosonera" nisu bili pretjerano zadovoljni, pogotovo nastupom Karlosa Bake, kojeg su u nekoliko navrata "častili" salvom zvižduka.

Karlos Baka nije ni sjenka igrača iz prošle sezone.

Iako i ove sezone ima solidan golgeterski učinak (osam golova), nerijetko su navijači "rosonera" nezadovoljni njegovim izdanjima, a tako je bilo i večeras, u pobjedi Milana protiv Fiorentine 2:1.

Sve bitno dešavalo se u prvih 45 minuta. U sadržajnom prvom poluvremenu gledaoci na "San Siru" vidjeli su tri pogotka.

Milan je poveo preko Juraja Kucke, ali slavlje domaćih navijača nije se ni stišalo, a već je bilo 1:1. Gol, nakon očigledne ofsajd pozicije u kojoj se našao asistent Federiko Kijeza, postigao je Nikola Kalinić.

Bio je to 11. pogodak u sezoni za hrvatskog reprezentativca, a jedan manje postigao je Federiko Bernardeski, koji večeras nije nastupio zbog suspenzije.

Ipak, "rosoneri" su na odmor otišli s golom prednosti. Đerar Deulofeu efektno je zatresao mrežu Ćiprijana Tatarušanua 2:1. Zanimljivo, prvi put ove sezone tim Vinćenca Montele postigao je dva gola u prvom poluvremenu.

U nastavku se mreže nisu tresle, ali nije bilo ni prilika. Fiorentina je imala jalovu terensku inicijativu, ali ostalo je 2:1.

Milanezi su se zadovoljili vođstvom, vrebali priliku iz kontranapada, što se nije svidjelo domaćim navijačima, koji su u nekoliko navrata izviždali svoje ljubimce, a posebno već pomenutog Baku, koji za 90 minuta nije uradio skoro ništa.

Uprkos trijumfu, Milan je ostao na skromnom osmom mjestu, pa je i dalje poprilično udaljen od mjesta koja vode na međunarodnu scenu.