Roma i Džeko u strašnoj formi (VIDEO)

U duelu sa Torinom, "vučica" upisala 15. uzastopni trijumf pred svojim navijačima, dok je bh. reprezentativac stigao do 19. prvenstvenog gola, a ukupno 29. u svim takmičenjima ove sezone.

Da nije bilo kiksa u 22. kolu u gostima protiv Sampdorije, 2017. godina za Romu bi bila perfektna.

"Vučica" je bez većih problema savladala Torino, za 15. domaći trijumf u nizu (12 od 12 ove sezone)s, dok je Edin Džeko stigao do 19. prvenstvenog gola, a ukupno 29. u svim takmičenjima ove sezone.

ROMA - TORINO 4:1 (2:0)

Roma je furiozno odigrala prvi meč osmine finala Lige Evrope protiv Viljareala (4:0), uz het-trik Edina Džeke, a kako je počela meč protiv Torina, mogla se nagovijestiti slična utakmica.

Nakon 17 minuta Roma je vodila 2:0.

Krenuo je Torino ofanzivno od starta, ali samo 10 minuta bilo je potrebno Džeki da postigne 19. gol u sezoni. Sjajno je bh. reprezentativac razmijenio dupli pas sa Rađom Naingolanom, a onda milimetarski preciznim udarcem sa vrha šesnaesterca pogodio za 1:0.

Bio je to pogodak kojim se "dijamant" na čelu liste strijelaca izjednačio sa Gonzalom Iguainom.

Samo sedam minuta kasnije već je 2:0. Mohamed Salah primio je odbijenu loptu, šutirao iz prve i Džo Hart morao je drugi put da vadi loptu iz svoje mreže. Tri minuta kasnije sreća je bila na strani Torina. Ponovo se u prilici našao Salah, ali je lopta pogodila stativu.

Imao je Torino veći posjed lopte u nastavku, ali defanzivci "vučice" potpuno se neutralisali Andreu Belotija, prvog strijelca Torineza, koji je u dosadašnjem dijelu prvenstva 17 puta tresao protivničke mreže.

Leandro Paredes, koji je danas igrao umjesto Danijelea De Rosija, topovskim udarcem postigao je sjajan gol u 65. minutu. Naprosto je "probio" Harta sa preko 25 metara, za visokih 3:0.

...

Torino je uspio stići do počasnog gola. Često kritikovani Maksi Lopez zamijenio je indisponiranog Adema Ljajića i odmah se upisao u strijelce. Zaspala je odbrana Rome, a "rezervista" Torina smanjio je na 3:1.

Već u četvrtak Roma igra revanš protiv Viljareala, a narednog vikenda derbi Serije A protiv Intera. Tu je i dvomeč Kupa Italije protiv gradskog rivala Lacija, a zatim i duel sa Napolijem, koji bi mogao odlučiti mnogo toga u borbi za sami vrh tabele.

Ipak, Roma se nije zadovoljila sa tri pogotka, iako tim Lučana Spaletija očekuje izuzetno težak raspored u narednih mjesec dana.

Konačnih 4:1 postavio je Rađa Naingolan u sudijskoj nadoknadi vremena, i to na asistenciju Frančeska Totija, koji je odigrao posljednjih desetak minuta meča.

Roma se sa večerašnja tri boda vratila na drugu poziciju, koju je nakratko držao Napoli nakon današnjeg gostujućeg trijumfa protiv Kjeva (1:3).

Posljednji meč 25. kola na "San Siru" od 20:45 igraju Milan i Fiorentina.