"Boginja" zapela na putu ka Ligi Evrope

Bez najboljeg igrača, Atalanta povela u Udinama, ali nije uspjela da zadrži prednost.

Atalanta je duelom sa Udinezeom na "Dačija Areni" nastavila borbu za plasman u Ligu Evrope, ali tim Đan Pjera Gasperinija morao je da se zadovolji samo bodom na nekadašnjem "Friuliju".

UDINEZE - ATALANTA 1:1 (0:1)

Tim iz Bergama bio je lišen usluga Franka Kesija. Ponajbolji igrač "boginje", za kojeg se interesuju brojni velikani, zbog povrede nije bio u sastavu, baš kao ni Ervin Zukanović. Meč u Udinama propustili su i suspendovani Andrea Konti i Remo Frojler, kojeg je odlično zamijenio Brajan Kristante.

Na isteku 12. minuta velika prilika za Atalantu. Dva puta je golman Udinezea Orestis Karnezis odbranio udarce gostima, da bi zatim Ali Adnan uspio sa gol-linije da izbaci loptu u polje.

Sredinom prvog poluvremena golu tima iz Bergama zaprijetio je 19-godišnji Andrija Balić. Mladi Splićanin prošle godine stigao je u Udine iz matičnog Hajduka, a danas je upisao debi u Seriji A.

Gosti su do vođstva stigli u finišu prvog dijela. Papu Gomez iznudio je korner, sam ga izveo, a najviši u skoku bio je Kristante i udarcem u dalji ugao savladao Karnezisa.

Izjednačenje je stiglo početkom nastavka. "Zebre" su osvojile loptu na centru, uslijedio je brz kontranapad, a Stipe Perica iz drugog pokušaja uspio je da pogodi cilj i donese izjednačenje domaćinu. Par minuta kasnije Danilo je pogodio stativu.

...

Do kraja nije bilo golova. Ostalo je 1:1, a osvojenim bodom Atalanta je napravila novi korak ka plasmanu u Ligu Evrope.

Šest bodova ispred Milana, koji večeras dočekuje Romu, velika je prednost, ali do kraja sezone ostala su još tri kola i vidjećemo jesu li "rosoneri" u stanju da nadoknade taj zaostatak.