Iznenađenje u Bazelu, Seltik po planu

Škotski velikan remizirao u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona u rumunskom Klužu (1:1) i u revanšu u Glazgovu je favorit za prolaz u plej-of gdje će igrati sa praškom Slavijom. LASK slavio u Bazelu (1:2).

Izabranici Nila Lenona su na putu ka grupnoj fazi Lige šampiona rutinski eliminisali Sarajevo, a potom i estonski Kalju, da bi nešto teži posao imali na trećem stepeniku u Rumuniji. Ali, prvi meč ipak je okončan po planu i željama navijača škotskog kluba.

KLUŽ - SELTIK 1:1 (1:0)

Srpski arbitar Srđan Jovanović dijelio je pravdu na stadionu "Konstantin Radulesku".

Kluž je poveo u 28. minutu nakon što je poslije kornera Seltika uslijedio brz kontranapad, a Ciprijan Deak "spojio" Marija Rondona sa golmanom Škota.

Napadač iz Venecuele rutinski je pogodio suprotan ugao - 1:0.

Gosti sa "Seltik Parka" uzvratili su samo devet minuta kasnije kada je loptu u kaznenom prostoru primio Džejms Forest i sa nekih 14 metara majstorski, uz malu pomoć stative, osigurao izjednačenje za kako se ispostavilo na kraju, konačnih - 1:1.

Naredni utorak u Glazgovu, Seltik je favorit za prolaz u plej-of i minimalno osiguranu grupnu fazu Lige Evrope.

BAZEL PORAŽEN BEZ KUZMANOVIĆA

Nakon pomalo iznenađujuće eliminacije PSV Ajndhovena, fudbaleri Bazela dočekali su viceprvaka Austrije LASK iz Linca i potpuno podbacili.

BAZEL - LASK 1:2 (0:0)

Austrijanci su do pobjede na stadionu "Sent Jakob" u Bazelu stigli pogocima u 50. i 82. minutu, dok je švajcarski tim uspio samo da stigne do počasnog gola tri minuta prije kraja.

No krenimo redom...

Katastrofalno je kod prvog pogotka LASK-a reagovala kompletna odbrana domaćina poslije kornera Petera Mihorla u peterac, gdje je neometan defanzivac Gernot Trojner glavom savladao golmana Jonasa Omlina - 0:1.

U ekipi iz Švajcarske nije bilo nekadašnjeg reprezentativca Srbije Zdravka Kuzmanovića (na fotografiji) zbog povrede.

Švajcarci su do kraja bili bolji, imali više od igre i zrelije prilike, ali nisu uspjeli da stignu do izjednačenja.

Najbolje šanse propustili su Noa Okafor i Riki van Volfsvinkel, da bi u 82. minutu uslijedila kazna nakon kontre koju je uz pomoć igrača iz odbrane do mreže Bazela sproveo Žoao Klaus - 0:2.

Ipak, uspio je Bazel da barem smanji rezultat pogotkom Luke Zulfija u 87. minutu i sačuva kakvu takvu nadu da će u revanšu u Lincu narednog utorka uspjeti da se izbori za plej-of.

A u tom slučaju će igrati protiv boljeg iz duela između Briža i Dinama iz Kijeva. Kijevljani su sinoć poraženi u Belgiji minimalnim rezultatom 1:0.