Puna mreža Zvijezde 09 na "Grbavici"

Autori mondo.ba Autori Fena

Ubjedljiva pobjeda Željezničar za povratak na vrh tabele.

Fudbaleri Željezničara pobijedili su večeras na "Grbavici" Zvijezdu 09 sa 6:0, u posljednjem susretu 10. kola Premijer lige BiH.

Ubjedljivom pobjedom nad ekipom iz Etno sela Stanišića ekipa trenera Amara Osima preuzela je lidersku poziciju na tabeli Premijer lige BiH sa 22 boda, dva više od Sarajeva i Tuzla sitija.

Pitanje pobjednika "plavi" su riješili već nakon tridesetak minuta igre kada su imali prednost od tri gola.

U vođstvo su došli u 19. minuti golom Enesa Sipovića. Korner sa desne strane izveo je Štilić, a u šesnaestercu gostiju najviši je bio Sipović i glavom poslao loptu u mrežu.

U 30. minuti bilo je 2:0. Pavić je ubacio s lijeve strane u šesnaesterac, Štilić je šutirao glavom, lopta je zakačila odbrambenog igrača Zvijezde Vojinovića i završila u golu. Šest minuta kasnije Štilić postiže pogodak za visokih 3:0. Zajmović je šutirao s ivice šesnaesterca, golman Zvijezde je odbio loptu, a na pravom mjestu bio je Štilić i sa sedam-osam metara zakucao loptu pod prečku.

I u drugom poluvremenu Željezničar je nastavio s napadima, a do četvrtog gola došao je nu 52. minuti preko Zajmovića koji je pogodio sa dvadesetak metara. U 73. minuti Hajdarević je izbjegao ofsajd zamku i izašao sam pred golmana Manojlovića i pogodio za 5:0, a konačnih 6:0 postavio je Asim Zec u 81. minuti.