Totenhem pobedom posle preokreta teši ožalošćenog Murinja

Brajton je poveo, ali je Totenhem nastavio dobre igre pod vođstvom Portugalca

Totenhem se vratio na pobednički put, pošto je u prvoj utakmici "Boksing" dana kod kuće, posle preokreta pobedio Brajton i tako makar privremeno došao na peto mesto tabele.

Brajton je poveo u 37. minutu preko Vebstera, a preokret su u drugom poluvremenu doneli Kejn i Dele Ali. Na kraju - 2:1.

Totenhem je tako nastavio uspon forme od kada je ekipu preuzeo Žoze Murinjo, jer mu je ovo bila šesta pobeda u devet utakmica pod vođstvom portugalskog stručnjaka.

Murinjo je inače pre meča otkrio javnosti da je proveo tužan Božić jer mu je umro pas, "član porodice". Nadamo se da će mu ova pobeda olakšati ove teške trenutke.

Što se tiče utakmice, Totenhem je prvi zatresao mrežu, ali VAR nije prihvatio gol jer je procenjeno da je Kejn bio u ofsajdu.

Imali su "pevci" posed, Lukas i Kejn su šutirali pored gola, ali se Brajton dobro branio, a onda je i prvi zatresao mrežu.

Gros je izveo slobodan udarac sa desne strane u visini 16 metara, a Adam Vebster je sjajno skočio i doveo goste u vođstvo. Na poluvreme se otišlo sa 0:1.

U istom ritmu se nastavilo u drugom poluvremenu, a Totenhem je svoj posed krunisao uz malo sreće. Lukas je imao sjajan solo prodor do šesnaesterca "galebova", ali je odbrana zaustavila njegov prodor presekavši loptu, koja je ipak završila u Kejnovim nogama.

Kapiten Totenhema je šutirao, Rajan je sjajno odbranio, a onda je Kejn uhvati odbitak i konačno je smestio u mrežu. Igrao se 53. minut.

Brajton je najbolju šansu u drugom poluvremenu imao kada je Stivens šutirao preko gola.

Totenhem je do preokreta došao u 72. minutu posle lepe akcije. Eriksen je ubacio loptu visoko na desnu stranu šesnaesterca, gde je Orije iz prve vratio unazad, a onda je Ali takođe iz prve prebacio Rajana za 2:1.

Imao je Totenhem još nekoliko šansi do kraja meča, ali ih nije iskoristio.

Totenhem u subotu ide u goste Noriču, a Brajton istog dana dočekuje Bornmut.

U ostalim utakmicama 19. kola danas se sastaju (utakmice počinju u 16, osim ako nije naglašeno):