Čelsi "prosuo" pobjedu u derbiju, "slalom" Ajeva za preokret Kristal Palasa

Mislio je Frenk Lampard da su se njegovi igrači vratili na pobjednički kolosijek, ali su ga demantovali...

Pobjeda Čelsija u gradskom derbiju sa Totenhemom (2:0), i to u gostima, izgubila je na značaju samo četiri dana kasnije.

Izabranici Frenka Lamparda nisu uspjeli da kao domaćini savladaju Sautempton, već su svojim navijačima priredili razočaranje poslije proslave Božića.

Gosti su slavili 2:0 pogocima Majka Obafemija u 31. i Nejtana Redmonda u 71. minutu. Prvi je bio majstorija 19-godišnjeg napadača mlade reprezentacije Irske, kada je sa ivice kaznenog "skinuo paučinu" Kepinog gola.

"Londonske plavce" već u nedjelju čeka još jedan derbi, protiv Arsenala u gostima.

Sautempton je ovom pobjedom napravio bijeg od zone ispadanja.

Pobjedu dana ostvarili su fudbaleri Kristal Palasa, koji su sjajnim solo-prodorom i lobom Džordana Ajeva u 90. minutu došli do 2:1 protiv Vest Hema.

Gosti su prvi postigli pogodak, učinio je to Robert Snodbras u 57, ali je Šeiku Kujate u 68. izjednačio.

Cijeli meč za Kristal Palas ponovo je odigrao Luka Milivojević.