Preokret Alavesa, a moćna Granada "juri" za Evropom

Granada je ubjedljivo pobijedila Osasunu, dok je Alaves u sudijskoj nadoknadi stigao do tri boda protiv Bilbaa.

Granada-pobijedila-Osasunu-3-0-sportske-vijesti Izvor: MONDO portal / Marko Čavić

Fudbaleri Alavesa pobijedili su na svom terenu Atletik Bilabao 2:1, u utakmici 25. kola Primere.

Raul Garsija je doveo Bilbao u vođstvo u 17. minutu, izjednačio je Lukas Peres u 28. minutu iz jedanaesterca, a sva tri boda domaćem timu doneo Rodrigo Eli u 91. minutu.

Alaves je, nakon osme pobjede od početka sezone, na 14. mjestu na tabeli sa 30 bodova. Bilbao je 11. sa bodom više, ali je niz tog kluba bez pobjede u Primeri produžen na devet mečeva.

U prvoj utakmici nedjeljnog programa, Granada je kao gost pobijedila Osasunu 3:0.