Zvezda namjestila ruku pred Partizan: U Hrvatskoj rešetala trojke, na redu je derbi!

Crveno-bijeli odigrali najbolji šuterski meč sezone i bez problema savladali Zadar.

crvena zvezda lako pobijedila zadar 83:73 u aba ligi Izvor: MN PRESS

Efikasnim nastupom u Dalmaciji, uz dosad najbolji šut za tri poena (10 pogodaka), crveno-bijeli su ostvarili šestu pobjedu u ABA ligi ove sezone.

Zadar - Zvezda 73:83 (18:18, 19:25, 15:25, 21:15)

Uoči "vječitog derbija" u narednom kolu, odnosno pred duel protiv Asvela u četvrtak u "Pioniru", trenera Dejana Radonjića svakako će obradovati dobro napadačko izdanje branioca titule. Bez dileme, najbolje do sada u ABA ligi.

Iako je "otvorila" meč čestim pogocima iz reketa Ognjena Kuzmića, na čijim ramenima je postigla 14 od uvodnih 16 poena, Zvezda je u drugom dijelu meča slomila otpor domaćina prije svega odličnim šutem.

Na kraju treće četvrtine, serijom od četiri trojke u nizu, Zvezda je povela 68:50 i praktično završila sav posao oko pobjede. U tom nizu dva puta je sa distance pogodio Ostin Holins, koji je i večeras dao naznake ulaska u napadačku formu, a veoma raspoložen za šut bio je i Nejt Volters.

Sa druge strane, Zadrani su takođe trojkama pokušavali da se vrate u meč sve do završnice, ali nisu Beograđanima prišli bliže od "minus 10" na dva minuta do kraja (71:81), košem jednog od dvojice svojih najboljih strijelaca, Domagoja Vukovića.

ZADAR: Karter 14, Marčinković 5, Paponja, Jordano 9, Brala 5, Vuković 14, Bursać, Buljan, Drežnjak 3, Mavra 10, Luković 7.

ZVEZDA: Lazarević 4, Volters 14, Uskoković, Davidovac 3, Mitrović 11, Lazić 6, Kalinić 13, Dobrić 5, Holins 10, Simonović 3, Kuzmić 14.