Kraljevska partija Lebrona Džejmsa - razbio je favorita za titulu! Ubacio im 56 poena, 16 u posljednjoj dionici! (VIDEO)

Jedan od najboljih igrača na svijetu "upali" se tek u plej-ofu, ali je ove sezone morao ranije da pokaže svoju moć.

lebron džejms postigao 56 poena Izvor: Profimedia

Košarkaši Los Anđeles Lejkersa stigli su do izuzetno važne pobjede (124:116) protiv Golden Stejta na svom terenu, a impresivnu partiju odigrao je Lebron Džejms. Prva zvijezda tima ubacila je čak 56 poena lokalnom rivalu, uz nevjerovatno šutersko veče.

Džejms, koji je odličnoj partiji dodao i 10 skokova, pogodio je 12 od 13 slobodnih bacanja, 13 od 20 šuteva za dva poena, kao i šest trojki iz 11 pokušaja. Bilo je to dovoljno za preokret protiv tima koji je nekoliko puta tokom druge četvrtine imao i maksimalnih 14 poena prednosti.

Golden Stejt je većim dijelom utakmice održavao prednost, ali je Lebron posebno raspoložen za igru u posljednjoj četvrtini. Uspio je da pogodi tri uzastopne trojke na oko osam minuta do kraja utakmice, čime je zaostatak (91:97) pretvorio u prednost (100:97) Lejkersa.

Nastavio je u istom ritmu, pa smo do kraja meča vidjeli i jedno spektakularno zakucavanje kojim je potvrdio veoma važnu pobjedu tima iz Los Anđelesa. Lebronova ekipa će se boriti za što bolje mjesto pred plej-in, doigravanje koje može da ih dovede među osam najboljih timova na Zapadu.

Pogledajte šta je sve radio najbolji igrač Lejkersa:

Nestvarna partija jednog od najboljih igrača svih vremena.
Izvor: Youtube/NBA

Što se tiče najefikasnijih igrača meča, Džejmsu niko nije bio ni blizu.

U pobjedničkom timu tek donekle ga je pratio Rasel Vestbruk koji je susret završio sa 20 poena, dok su još trojica igrača imala dvocifren učinak. Kod gostiju koji su poraženi iako su bili favoriti najbolju partiju odigrao je Stef Kari sa 30 postignutih poena. Pratio ga je Pul sa 23, dok Nemanja Bjelica nije ni ulazio u igru na ovom meču.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!