Ovako je Partizan izgubio u Ljubljani! Pogledajte 4 minuta haosa - presudio Amerikanac sa dva ključna poteza!

Autor Haris Krhalić

Partizan je poražen u Ljubljani poslije drame. Propustio je srpski tim veliku šansu...

Završnica meča Partizan Cedevita Olimpija Izvor: MN PRESS

Propustio je Partizan svoje šanse. Mogao je da se vrati u Beograd sa novim bodovima, ali je prokockao pobjedu u Ljubljani. Imao je stvari u svojim rukama, osam poena prednosti na oko pet minuta prije kraja (69:77), da bi na kraju poslije dramatične završnice trijumf ipak odnijela Cedevita Olimpija.

Svašta se izdešavalo u toj završnici, domaćin je u posljednjih pet minuta napravio seriju 12:2 i došao je do trijumfa (81:79). U tom periodu se svašta izdešavalo na terenu. Promašena su četiri uzastopna slobodna bacanja (Matijas Lesor i Aleksa Avramović), pa ofanzivni skokovi Alena Omića i na kraju prelomni potezi Jogija Ferela.

Na oko 24 sekunde do kraja je Ferel, koji se tokom većeg dijela meča mučio sa šutom, pogodio i donio vođstvo (71:69). Kevin Panter nije realizovao naredni napad, Zoran Dragić je uhvatio loptu, pa ga je Jam Madar faulirao. Pošto srpski tim nije bio u bonusu, domaćin je izveo aut, Zek Ledej je ukrao loptu Edi Muriću, Avramović je krenuo u kontru, Ferel mu je pritrčao s leđa i izbio je loptu u aut.

Počeli su svi da slave, sudije su prekinule slavlje i pogledale snimak. Ustanovljeno je da ima još 0.6 sekundi do kraja. Rade Zagorac je loše izveo aut, Panter nije uhvatio loptu, što je značilo da navijači domaćeg tima mogu da počnu da slave zajedno sa igračima.

Na snimku ispod možete pogledati kako je sve to izgledalo.