Igokea m:tel stigla do prve pobjede u ABA ligi: Aleksandrovčani slavili u Splitu

Autor Haris Krhalić

Košarkaši Igokee m:tel savladali su ekipu Splita.

nemanja gordić Izvor: Promo/ABA liga

Košarkaši Igokee m:tel stigli su do prve pobjede u ABA ligi ove sezone. Nakon poraza od Crvene zvezde u prvom kolu ovog takmičenja, Aleksandrovčani su slavili na gostovanju u Splitu rezultatom 90:95.

SPLIT – IGOKEA 90:95 (18:20, 31:21, 19:25, 22:29)

Prva četvrtina donijela je dosta ujednačen meč, a na prvu pauzu otišlo se rezultatom 18:20 u korist Igosa.

Druga dionica donijela je dosta bolju igru domaćeg tima koji je nakon prvog poluvremena imao prednost od osam poena (49:41). U trećoj četvrtini gosti kreću po preokret, a u posljednju dionicu igre ulaze sa „minus 2“.

Igokea je u posljednjoj četvrtini uspjela stići do plus sedam, a na kraju su slavili sa pet poena razlike.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Stefan Mudi sa 19 poena. Atić je postigao 13, Jeremić 12, a Tanasković 11 poena. Kod Splita Stivenson je postigao 19, Šelton 13, a Kalajzić 11 poena.