Široki nadigrao Pelister na startu ABA 2 turnira - "monstruozna" partija Amerikanca!

Širokobriježani su na početku turnira na Pecari trijumfovali nad Makedoncima.

aba 2 liga široki pobijedio pelister  Izvor: ABA liga 2/Dragana Stjepanović

Ovog ponedjeljka počeo je u Širokom Brijegu treći od pet turnira ligaškog dijela ABA 2 lige, a na parketu su se našli i domaći igrači, koji su upisali pobjedu u duelu sa Pelisterom:

PELISTER – ŠIROKI 66:75
(17:19, 20:12, 13:22, 16:22)

Predstavnik BiH kasnio je šest poena za Makedoncima (37:39) nakon prve dvije četvrtine, ali su u drugom poluvremenu preokrenuli stvari u svoju korist, predvođeni sjajnim Amerikancem Zekon Natelom.

Za nešto više od 34 minuta na terenu, Natel je Makedoncima isporučio čak 29 poena, a dvocifren broj poena u ekipi Širokog postigao je još samo Martin Junaković (16).

U sastavu Šibenke, prednjačili su, sa po 12 poena, Stefan Mijović i Andrej Magdevski.

U utorak će se na terenu naći i drugi predstavnik BiH u drugorazrednom jadranskom takmičenju, KK Borac Banja Luka, koji će od 21.00 čas odmjeriti snage sa Podgoricom.

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!