Zvezda upisala i 24. "recku"

Crveno-beli opravdali ulogu favorita u Železniku, 84:76.

Zvezda upisala i 24. "recku" Izvor: MN PRESS

Bez povređenog Stefana Jovića i još neoporavljenog Nemanje Dangubića, Crvena zvezda mts je bez velikih problema ostvarila i 24. trijumf u ABA ligi.

Branilac titule slavio je u Železniku, protiv domaćina koji je takođe bio lišen pomoći svog prvog plejmejkera - Filipa Čovića.

Milko Bjelica postigao je 17 poena, Branko Lazić 16, a Nejt Volters 15 na poslednjem ligaškom gostovanju ekipe Dejana Radonjića pred plej-of. U poslednjem kolu, Zvezda će kod kuće ugostiti Budućnost, koja bi mogla da dođe u halu "Aleksandar Nikolić" sa imperativom pobede.

Sa druge strane, i FMP će moći da utiče na epilog borbe za drugo mesto, jer će u poslednjem kolu gostovati prvom pratiocu crveno-belih - Cedeviti, izjednačenoj po skoru sa trećeplasiranim Partizanom, ispred koga je samo zbog boljeg međusobnog skora.

"Panterima" će, u svakom slučaju, i taj meč poslužiti za dokazivanje, kao i večerašnji okršaj sa Zvezdom i prethodni protiv Budućnosti, kada su bili u igri do finiša. Dejan Davidovac bio je večeras najefikasniji igrač domaćina sa 16 poena, a Džona Bolden pratio ga je sa 15.

FMP - ZVEZDA 76:84 (22:23, 16:21, 13:18, 25:22)

...
Izvor: YouTube/ABA liga j.t.d.

U Čovićevom odsustvu, plejmejker domaćih Marko Ljubičić odigrao je dobar meč sa devet poena i po šest skokova i asistencija. Sa njim na čelu, "panteri" su u poslednjoj četvrtini reagovali na maksimalno Zvezdino vođstvo "plus 15" (72:57, 33. minut), pa su na početku poslednjeg minuta prišli i na šest poena razlike (76:82).

Međutim, Nejt Volters je u narednom napadu pogodio iz teške pozicije o tablu i stavio tačku na epilog.

Zvezdin Amerikanac takođe je iskoristio minutažu stvorenu neigranjem Jovića, pa je za skoro pola sata u igri sabrao i šest asistencija. Radonjić je pružio minute svim raspoloživim igračima, uključujući i Petra Rakićevića i Borišu Simanića, koji se nisu "upisali"

Pored čak 26 asistencija - u kojima su se istakli i Luka Mitrović (9 poena, 8 sk, 6 as) i prinudni plejmejker Čarls Dženkins (10 p, 6 as), crveno-beli su postigli i četiri trojke više od domaćina (10/26).

Najlepši potez večeri izveo je Branko Lazić - zakucavši posle trka kraj čeone linije:

...

Posle ove utakmice, Zvezda će svu pažnju posvetiti gostovanju Realu (petak), dok će FMP sa rešenim pitanjem ostanka u ligi u miru pripremati meč protiv Cedevite, zakazan za subotu u 19 časova.

FMP: Davidovac 16 (3/3 za tri, 6 sk), Apić 10, Lazarević 13, Bursać, Šešlija, Kutlešić 2, Žižić, Ljubičić 9 (6 sk, 6 as, 6 izg), Ostin 11 (6 sk), Kaplanović, Bolden 15 (7 sk).

ZVEZDA: Volters 15 (6 as), Tompson, Dangubić, Mitrović 9 (8 sk), Lazić 16, Simanić, Simonović 5 (1/5 za tri), Rakićević (4 as), Dženkins 10 (2/4 za tri, 6 as), Gudurić 6 (2/5 za tri), Kuzmić 6, Bjelica 17.

Karpoš Sokoli - Zadar 21.00

Tabela: Zvezda 24-1, Cedevita 19-6, Partizan 19-6, Budućnost 17-7, Igokea 12-13, Cibona 11-14, Mega Leks 10-15, FMP 10-15, Olimpija 10-15, Mornar 9-16, Karpoš 9-15, MZT Skoplje 8-16, Zadar 8-16, Krka 7-18.

Parovi poslednjeg kola: Mega Leks - Karpoš (petak), Igokea - Partizan, Cedevita - FMP, Krka - Cibona (subota), Zadar - Olimpija (nedelja), MZT Skoplje - Mornar, Zvezda - Budućnost (ponedeljak)

UŽIVO:

- kraj utakmice, pobeda Zvezde 84:76 -

40' Nejt Volters košem za dva o tablu, u teškoj situaciji, stavlja tačku na ishod ovog meča - 76:84.

40' Faul Simanića na Ljubičiću, koji nastavlja prodor i poentira o tablu, a Džona Bolden snažno prikucava za "minus 6" domaćina - 76:82.

39' Snažno zakucavanje Branka Lazića pored Ajzee Ostina, za novo dvocifreno vođstvo crveno-belih - 82:72.

37' 70:78 Trojka Ljubičića, nesportski faul Rakićevića i pogoci Džone Boldena sa linije penala. FMP smanjuje razliku uoči poslednja četiri minuta, brzom serijom 9:0.

35' Milko Bjelica igra veoma dobar meč i prvi je strelac sa 17 poena. Šansu na "pleju" koristi i Volters, polaganjem za 78:61. Duel se u laganom ritmu bliži kraju.

33' Branko Lazić "namestio" je ruku i potvrdio da je u zaista odličnoj šuterskoj formi. Pogodio je još jednu trojku, za Zvezdinih "plus 15" (72:57)

31' Serija poena Ajzee Ostina. Poslednja dva napada realizovao je šutevima preko Luke Mitrovića. Na drugoj strani, Bjelica pogađa svoju prvu trojku, za maksimalnih "plus 14" za Zvezdu - 69:55.

30' Snažni prodori i pogoci Čarlsa Dženkinsa, uz kontakt, za dvocifreno vođstvo Zvezde - 62:51.

28' Trojka Davidovca, lep potez i pogodak Ostina (51:55), na šta Lazić odgovara trojkom iz ćoška (51:58). To je bila osma trojka Zvezde na ovoj utakmici.

27' Mitrović priprema realizaciju Kuzmiću, koji zakucava za "plus 9" Crvene zvezde - 55:46.

24' Finta Luke Mitrovića, pogodak na "drugi" obruč, za vođstvo Zvezde 51:44. Posle Gudurićeve druge trojke, krilni centar favorita "vezao" je četiri poena.

Strelci:

FMP: Davidovac 9 (2/2 za tri), Apić 6, Lazarević 5, Kutlešić 2, Ljubičić 2 (4 as, 5 izg), Ostin 5, Bolden 9.

ZVEZDA: Volters 9 (5 as), Mitrović 3, Lazić 6, Simonović 3, Dženkins 6 (2/3 za tri), Gudurić 3, Kuzmić 2, Bjelica 12

20' Dobra rola Voltersa u prvom delu, koš posle prodora, a potom prva trojka Marka Simonovića - za kraj prvog dela meča. Crveno-beli vode na poluvremenu 44:38.

16' "Upisuje" se i Marko Gudurić, na parketu svog nekadašnjeg tima. Pogodio je trojku, pa započeo akciju koju je završio raspoloženi Milko Bjelica - strelac već 12 poena. Rezultat je 32:37 za Zvezdu.

14' Trojke bivših Vrščana na obe strane. Luka Mitrović pogađa za Zvezdu, Dejan Davidovac za FMP - 30:30. Mitrović je nastupao za Hemofarm od 2010. do 2012, a Davidovac za Vršac od 2012. do 2015.

12' Atraktivna igra FMP-a i polaganje Boldena za vođstvo domaćih - 27:25. Krilni centar "pantera" već je postigao devet poena.

10' Efikasna uvodna četvrtina i jedan pogodak Davidovca na kraju deonice, za trenutnih 22:23.

9' "Panteri" u dva navrata stižu do izjednačenja (19:19, 21:21), drugi put silovitim zakucavanjem Boldena.

6' Šest uzastopnih poena Branka Lazića, opet vodi Zvezda - 14:18!

5' Trojka Davidovca - 12:12. Bolden blokira Dženkinsa, Apić za vođstvo "pantera" - 14:12.

4' Lazarević akcijom "2+1" smanjuje na 9:10. Zvezda je vodila 2:8, uz dve trojke Dženkinsa u uvodnim napadima.

- Početne petorke: Ljubičić, Davidovac, Lazarević, Bolden, Apić - Volters, Dženkins, Lazić, Mitrović, Kuzmić.