Igokea "stotkom" do opstanka!

Igosi su danas u Laktašima ubjedljivom pobjedom protiv Zadra u posljednjem kolu igaško dijela takmičenja osigurali nastup u ABA ligi i naredne sezone.

O putniku u Drugu ABA ligu i učesniku baraža će se odlučivati u Novom Mestu!

Igokea i Zadar su večeras u Laktašima imali priliku da pobjedom osiguraju opstanak u ABA ligi i odmah se posvete proslavi još jedne sezone na Jadranu.

U toj namjeri je uspio domaćin!

Igosi su već sredinom prve četvrtine imali osjetniju prednost, a nakon prvog poluvremena velikih 22 poena viška.

Ipak, gosti su u posljednjem kvartalu uspjeli da se vrate na jednocifren zaostatak i unesu dosta treme u tim Dragana Nikolića.

Ali, kada je bilo najpotrebnije odgovornost su preuzeli Danilo Anđušić, Marko Luković i Novak Musić i donijeli prijeko potrebnu mirnoću u završnici.

IGOKEA - ZADAR 100:82 (26:14, 35:25, 18:23, 21:20)!

Nakon uvodnih nekoliko minuta u prvom kvartalu dugom trojkom Filipa Adamovića domaćni su po prvi put došli u vođstvo, koje nisu ispuštali do kraja susreta!

Adamović se u tim trenucima priključio Vilijams koji je aktivnom igrom na oba dijela terena donio sedam poena viška za svoj tim, a da se prva četvrtina okonča sa 12 poena prednosti za Igokeu pobrinuo sa Anđušić koji je ulaskom sa klupe donio dodatnu dimenziju u napadu domaćinu pred ključni period na utakmici.

Polufinalne serije ABA lige startuju narednog vikenda i igraju se na dvije pobjede

Crvena zvezda - Partizan

Cedevita - Budućnost

Igokea je i drugu četvrtinu dobila dvocifrenom razlikom. Odličnu igru je pružila petorka koju su predvodili Anđušić, Vilijams i Sava Lešić, dok su energiju i solidan doprinos donijei Dalibor Ilić, Novak Musić, kao i kapiten Vuk Radivojević.

Na odmor se otišlo sa prednošću od 22 poena za Igose, koji su u trećem kvartalu kontrolisali meč i odbijali "mini" serije Zadrana.

Ipak, u posljednjem kvartalu veliki povratak ekipe Ante Nazora.

Zadar je na četiri minuta prišao na šest poena zaostatka, ali su Musić sa dvije i Anđušić sa jednom trojkom, uz dobre kombinacije Lukovića i Vilijamsa ispod koša, odbili posljednji pokušaj gostiju koji su se u posljednje dvije minute "raspali" i na kraju izgubili sa 18 poena razlike.

Najefikasniji u redovima Igokee je bio Anđušić sa 29 poena uz fantastičnih 84 odsto šuta iz igre (7/8 za dva, 4/5 za tri, 3/4 sa linije za slobodna bacanja. Veliki doprinos su dali i centri. Vilijams je meč okončao sa 16 poena, a Lešić i Luković sa po 14. Solidnu "ol raund" partiju je pružio i Musić sa 11 poena.

Igor Dodik: Griješio sam, nikad teža sezona

Kod gostiju se istakao Luka Žorić sa 23 poena, dok se Luka Božić zaustavio na 15.

Igokei, koja neće igrati Ligu BiH, je ovo bio posljednji meč ove sezone. Zadrani, će večeras zavisiti od rezultatu iz Novog Mesta u kojem se večeras sastaju Krka i Olimpija.

Poraženi će sigurno ispasti, a ako pobjede domaćini, Zadar će otići u baraž za opstanak protiv drugoplasiranog iz Druge ABA lige, dok će Olimpija ispasti i prvi put se neće takmičiti u najvišem regionalnom rangu.

U slučaju da Olimpija izbori "brejk", onda će Zadar otići u baraž, a Krka u drugu ligu.

STRIJELCI

IGOKEA: Musić 11, Talić, Lešić 14, Adamović 3, Milošević 2, Džeret, Radivojević 4, Vilijams 16, Ilić 4, Anđušić 29, Rikić 3, Luković 14.

ZADAR: Bašić 9, Marić 8, Žorić 23, Krajina 6, Vuković 4, Brzoja, Špralja, Litl 7, Božić 15, Planinić, 10.

ABA Liga 2018/19 highlights, Round 22: Igokea - Zadar (17.3.2019)

Cedevita - Mornar 94:80

TABELA: Crvena zvezda mts 21-1, Cedevita 16-6, Budućnost 16-6, Partizan 14-8, Mega 10-12, FMP 10-12, Cibona 9-13, Mornar 8-14, Igokea 8-14, Krka 7-15, Zadar 7-15, Olimpija 6-16.

IZ MINUTA U MINUT

40' Kraj utakmice u Laktašima i ubjedljiva pobjeda Igokee, 100:82.

38' Anđušić pogađa novu trojku, potom i Musić! Igokea u posljednjih 120 sekundi ulazi sa prednošću od 16 poena, 96:80.

37' Luković opet na niskom postu, a Zadrani odlučuju da ga udvoje. Krilni centar Igokee ispod koša pronalazi Vilijamsa koji poentira uz kontakt, 90:79.

37' Trojka Musić! Plejmejker Igokee preko ruke Litla pogađa važnu trojku za svoj tim i vraća dvocifrenu prednost. Na drugoj strani je fauliran Božić koji je polovičan sa penala, 88:79.

36' Velika greška Lovre Bašića koji se okliznuo na centru i izgubio loptu a potom nesportski faulirao Musića koji koristi jedno bacanja. U novom posjedu ponovo sa niskog posta napada Luković i ponovo uspješno, 85:78.

36' Topi se prednost Igosa! Jure Planinić koristi dva slobodna bacanja, 82:75.

35' Poeni Žorića nakon ulaza, Zadar na jednocifrenom zaostatku, 82:73.

34' Serija Zadra 9:0. Sada je "samo" deset poena prednosti za Igokeu, 81:71.

33' Nakon tri minuta igre u posljednjoj četvrtini Igosi imaju 15 poena prednosti i već su u bonusu, 81:66.

-treća četvrtina-

30' Anđušić je veoma raspoložen večeras, ima svega dva promašaja iz igre i novom trojkom dolazi do 22 poena, 79:62.

28' Anđušić pravi korake i potom zajedno sa Vilijamsom kasni u povratku u odbranu što koristi Žorić i pogađa od tablu. Precizan je i Bašić za tri poena, 70:55.

27' Ponovo dobar potez Lukovića na niskom postu i novi poeni za Igose koji su ponovo imaju preko 20 poena prednosti, 70:49.

26' Luković na niskom postu pogađa od tablu preko Božića. Dobra odbrana Igokee i poeni Anđušića koji lijepo završava ulaz na drugi obruč, 67:49.

24' Serija Zadra 7:0, ovaj put Žorić pogađa nakon kontrapada i asistencije Litla.Prvi poeni za Igokeu u drugom poluvremenu, pogađa Anđušić, 63:46.

22' Marić je ostao potpuno sam i pogodio dno mrežice, 61:44. Slab početak drugog poluvremena za Igokeu.

21' Odlična odbrana Zadra i poeni za Božića iz kontranapada, 61:41.

-prvo poluvrijeme-

20' Velikih 22 poena prednosti za Igokeu!

Lešić je napravio "livadu" Musiću koji polaže od tablu i već u sljedećem napadu baca alej ap za Ilića koji zakucava sa dvije ruke. Sjajno prvo poluvrijeme za Igose okončava Anđušić poenima sa distance, 61:39.

19' Vilijams je odličan na skoku u napadu i dolazi do četiri od svojih 12 poena večeras, 53:37.

17' Božić pogađa novu trojku, ali odmah mu odgovara Anđušić koji je već postigao 11 poena, 47:32.

16' Mini serija Zadra koji postiže poena iz dva vezana napada. Dragana Nikolića su posebno uznemirili poeni Božića koji zakucava nakon kontranapada. Igosi se nisu odlučili na faul, iako nisu u bonusu, 40:24. Tajm aut Igokea.

15' Prvi poeni na meču za Litla koji pogađa dugu dvojku preko Anđušića, 40:22.

14' Odlična kombinacija Anđušića i Vilijamsa! Amerikanac lob pas završava zakucavanjem sa dvije ruke. Potom odlična sekvenca Lešića koji veže četiri poena za velikih 20 poena prednosti za Igose, 40:20.

12' Trojku pogađa i Marko Luković i potom iznuđuje nesportski faul Marija Litla, ali promašuje oba slobodna bacanja, a potom i fejdavej šut iz reketa, 32:18.

11' Drugi kvartal počinje novim poenima Krajine, ovaj put iz reketa. Ali na drugoj strani je raspoložen Anđušić koji pogađa trojku, 29:16.

-prva četvrtina-

10' Kristijan Krajina koristi dva slobodna bacanja, ali Novak Musić uz zvuk sirene vraća Igokeu na 12 poena prednosti, 26:14.

10' Danilo Anđušić odlično koristi pukotinu u odbrani Zadra, probija se kroz reket i pogađa uz faul i koristi dodatno slobodno bacanje i donosi 12 poena prednosti za domaći tim, 24:12.

8' Seriju od 9:0 Igokee prekida Luka Žorić koji je lijepo polaže od tablu nakon pik igre sa Litlom, 14:9.

7' Sjajna igra Latejvijusa Vilijamsa na oba dijela terena donosi Igokei sedam poena prednosti, 14:7.

4' Prvo vođstvo za Igokeu! Filip Adamović pogađa dugu trojku sa vrha reketa, 8:7.

2' Luka Božić je vezao pet poena, ali odgovaramu Sava Lešić koji pogađa trojku i potom snažnim potezom i reketu pogađa uz kontakt, 5:5.

Da li će Igokea iskoristiti meč loptu protiv Zadra? Glasajte u našoj anketi.