I kad im je nevažno, Teodosić je najbolji: 19 poena za poluvreme

Virtus se poražen vraća iz Andore, ali to neće bitno uticati na plasman u Grupi A Evrokupa.

Evrokup-Virtus-Bolonja-Milos-Teodosic Izvor: MN PRESS

Još jedna odlična partija srpskog reprezentativca u dresu Virtusa. Ovaj put, dovoljne su mu bile samo prve dve četvrtine da bi bio najefikasniji igrač svog tima protiv Andore.

Doduše, u porazu 79:93, ali porazu koji ne boli, jer je tim iz Bolonje u prošlom kolu obezbedio Top 16 Evrokupa.

Teodosić je igrao samo prvo poluvreme i za 15 minuta postigao 19 poena, uz četiri asistencije i tri skoka. Za dva je šutirao 3/4, za tri 4/6 i slobodna bacanja 1/1.

Prvi iza njega u gostujućem taboru bio je Frenk Gejns sa 18 poena, a Džulijan Gembl je ubacio 14.

Stefan Marković je za 29 minuta ubacio šest poena, uz pet asistencija, tri skoka i tri ukradene lopte.

Na suprotnoj strani, Andoru su predvodili Bandža Si i Franc Masenat sa po 17, a David Jelinek je dodao 16, vezavši dve trojke u poslednjem minutu utakmice.

Dejan Musli je za 14 minuta ubacio tri poena, uz šut iz igre 0/6. Sva tri upisao je sa linije slobodnih bacanja (3/4), a imao je još tri skoka i jednu "krađu". Njegov imenjak iz redova Andore, Dejan Todorović, meč je završio sa pet poena, dve asistencije i jednim skokom za 14 minuta na parketu.

Virtus će u narednom kolu ugostiti Promiteas sa kojim deli prvo mesto, dok Andora dočekuje Makabi Rišon.

Dva kola pre kraja u ovoj grupi već je poznato ko će nastaviti takmičenje. To su Promiteas, Virtus, Monako i Andora, dok će Ulm i Makabi odigrati još preostale dve utakmice grupne faze.