Jokićevih 20 skokova za pobjedu Denvera, Dončićevih 22 malo za Kliperse

Nagetsi slavili protiv Vašingtona, Dalas poražen kod kuće

Denver je pred svojim navijačima upisao 13. pobjedu u sezoni, pošto je ubjedljivo savladao Vašington rezultatom 117:104.

Nikola Jokić bio je jedan od najzapaženijih u redovima pobjedničkog tima.

Srpski reprezentativac je postigao osam poena, imao je pet asistencija, ali i čak rekordnih 20 skokova u šestoj pobjedi Nagetsa u nizu.

Jokić je zabilježio samo skok manje od rekorda karijere u NBA ligi, za 25 minuta provedenih na parketu.

Uz njega istakli su se i Džeremi Grant, rekordom sezone sa 20 ubačenih pogodaka, dok je Vili Barton završio duel sa 17 poena, uz po osam skokova i asistencija.

Nagetsi, koji su na poluvremenu već imali 17 poena prednosti, zabilježili su ukupno 58 skokova, 22 više od rivala, iako su imali čak 20 izgubljenih lopti na meču.

Jokić 20 skokova protiv Vašingtona
Izvor: Youtube/Smart Highlights

Kod Vizardsa, koji imaju skor 5-10, najefikasniji je bio Džordan Mekre sa 21 poenom, dok je Bredli Bil zaustavljen na samo 14 poena, uz šut iz igre 6/15 i veoma loš procenat za tri poena - 2/10.

U noći između utorka i srijede odigran je još samo jedan meč u NBA ligi, u kojem su Klipersi slavili na gostovanju u Teksasu. Pobijedili su Dalas rezultatom 114:99.

Luka Dončić prikazao je još jednu dobru partiju, ali to nije bio dovoljno za trijumf domaće ekipe.

Slovenac je završio duel sa 22 pogotka, uz veoma loš šut za tri poena - 0/8, a čak 14 poena postigao je sa linije penala. Imao je i osam skokova, šest asistencija, tri ukradene i čak sedam izgubljenih lopti.

Uz njega kod Mevsa izdvojio se i Kristaps Porzingis sa "dabl-dabl" učinkom - 15 poena i 10 skokova.

Klipersi su stigli do 13. pobjede ove sezone ponajviše zahvaljujući Kavaju Lenardu sa 28 poena i Polu Džordžu koji je upisao 26, dok je i Lu Vilijams odigrao zapaženu rolu - 21 pogodak, uz po šest skokova i asistencija.

Boban Marjanović je za poraženi tim upisao četiri poena (šut iz igre 1/4, slobodna bacanja 2/2) za osam minuta provedenih na parketu.